You are currently viewing PK Lillehammer: Maciej Kot wygrywa zawody, Klemens Murańka piąty!
Maciej Kot (fot. Julia Piątkowska)

PK Lillehammer: Maciej Kot wygrywa zawody, Klemens Murańka piąty!

Maciej Kot wygrał pierwszy niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer. Polak po pierwszej serii zajmował czwarte miejsce, jednak skok na odległość 132 metrów w drugiej serii pozwolił mu na awans o trzy pozycje i finalnie triumf nad drugim Fredrikiem Villumstadem i trzecim Maksimem Bartoljem.

Maciej Kot po pierwszej serii plasował się na czwartej pozycji, tracąc do lidera ponad siedem punktów. W drugiej serii Polak uzyskał odległość 132 metrów, co pozwoliło mu awans o trzy pozycje i końcowy triumf w drugoligowych zawodach. Podium uzupełnili kolejno Fredrik Villumstad (132 / 125 m), który prowadził po pierwszej serii oraz Maksim Bartolj (131 / 125,5 m), który po pierwszej rundzie był drugi.

Czwarty  był Maximilian Ortner. Klemens Murańka, skacząc w finale na odległość 126 metrów, utrzymał piątą pozycję. Dalej uplasowali się szósty Clemens Leitner, siódmy Timon-Pascal Kahofer, ósmy Francisco Moerth, dziewiąty Iver Olaussen i dziesiąty Constantin Schmid.

Pozostali reprezentanci Polski znaleźli się w drugiej i trzeciej dziesiątce. Andrzej Stękała (115 / 125 m) spadł o jedną pozycję względem pierwszej serii i w rezultacie zakończył zmagania w pierwszym konkursie na 21. miejscu. Jakub Wolny (114,5 / 126,5 m) z kolei awansował o trzy „oczka”, plasując się tym samym tuż za Stękałą. Jan Habdas (112 / 121 m) awansował o jedną pozycję, zajmując 28. miejsce w konkursie.

Kacper Juroszek po pierwszej serii był 19., jednak w drugiej kolejce został zdyskwalifikowany przez nieodpowiednią długość nart.

Druga seria została wstrzymana na kilkanaście minut w wyniku zbyt silnego wiatru. Tuż po przerwie swoją próbę oddał Norweg Paal Haakon Bjoertomt, który po skoku na odległość 140 metrów odnotował upadek.

Druga seria konkursowa została przeprowadzona z kolejno 14., 16. i 15. belki startowej. Start drugiego niedzielnego konkursu o godzinie 11:15.