You are currently viewing Groźny upadek Ukrainki podczas MŚ Juniorów w Planicy. Jaki jest jej stan zdrowia? [WIDEO]
Zhanna Hlukhova (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Groźny upadek Ukrainki podczas MŚ Juniorów w Planicy. Jaki jest jej stan zdrowia? [WIDEO]

Choć dzisiejszy konkurs kobiet w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Planicy przebiegał sprawnie, a wiatr nie odgrywał w nim poważnej roli, to doszło w nim do bardzo niebezpiecznego incydentu. Główną jego bohaterką była Ukrainka Żanna Hłuchowa, która doznała groźnie wyglądającego upadku w pierwszej serii.

 

Jadąca jako czterdziesta pierwsza w kolejności ukraińska zawodniczka, po lądowaniu na 85. metrze od razu przeniosła ciężar ciała do przodu, czego wynikiem był odjazd prawej narty i ostatecznie upadek. W jego trakcie mało doświadczona reprezentantka Ukrainy uderzyła tyłem głowy w zeskok. Incydent od samego początku nie wyglądał przyjemnie, a fakt, że zawodniczka przez ponad pięć minut nie podnosiła się z zeskoku Srednjiej skakalnicy (K-95 / HS-102), nie napawał optymizmem.

Choć sam wypadek wyglądał groźnie, to 17-latka o własnych siłach opuściła obiekt. Uspokajające są także słowa trenera Ukrainek – Walerija Wdowenki.

Żanna jest już w hotelu. Trochę boli ją głowa, ale poza tym wszystko jest w porządku!

– powiedział cytowany przez fanpage Skijumping. UA. Dodajmy, że ostatecznie Hłuchowa zajęła w środowych zawodach 47. miejsce. Złoto wywalczyła Słowenka Tina Erzar, srebro Austriaczka Julia Mühlbacher, a brąz kolejna reprezentantka gospodarzy, Taja Bodlaj.

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów, Ukrainki czekają jeszcze dwa starty – 9 lutego w konkursie drużynowym i 11 lutego w konkursie drużyn mieszanych. Miejmy nadzieję, że Hłuchowa, jako liderka ukraińskich juniorek, będzie na siłach, aby w nich wystąpić.

 

Filip Gil,
źródło: informacja własna / facebook.com/skijumpingNews

 

Dodaj komentarz