You are currently viewing Peter Prevc powraca do rywalizacji w Pucharze Świata! Utytułowany Słoweniec wystartuje w Japonii
Peter Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Peter Prevc powraca do rywalizacji w Pucharze Świata! Utytułowany Słoweniec wystartuje w Japonii

Po krótkiej pauzie Peter Prevc ponownie wystąpi w Pucharze Świata. Słoweniec po ogłoszeniu zakończenia kariery, wraz końcem rozgrywek, nie udał się na konkursy w Lake Placid. Do gry wraca jednak już w najbliższy weekend, bowiem wystąpi w dwóch nadchodzących rywalizacjach w Sapporo.

 

Niedługo trwała przerwa Petera Prevca od startów w Pucharze Świata. Po nieobecności w Lake Placid Słoweniec powróci do rywalizacji już w najbliższy weekend, na kiedy to zaplanowano 2 konkursy indywidualne w Sapporo. Ostatni raz brał udział w zmaganiach w Willingen, gdzie zajął 20. i 13. miejsce. 2 dni po ostatnim konkursie ogłosił podczas konferencji prasowej zakończenie kariery.

PeterPrevc PSZakopane2024 fotBartoszLeja 300x200 - Peter Prevc powraca do rywalizacji w Pucharze Świata! Utytułowany Słoweniec wystartuje w Japonii
Peter Prevc (fot. Bartosz Leja)

Po igrzyskach olimpijskich w Pekinie zastanawiałem się, kiedy będzie dobry moment na zakończenie kariery. Myślałem o tym, na co jeszcze stać moje ciało i moje serce, czy mogę w pełni poświęcić się sportowi. Rok temu w Planicy dostałem wyraźny sygnał, że „głową muru nie przebiję”. Podjąłem więc taką, a nie inną decyzję.

– opowiedział o powodach takiej decyzji.

Mimo podjęcia takiego kroku, utytułowany skoczek nie odpuszcza jednak rywalizacji o jak najlepsze lokaty. Po krótkim odpoczynku, w czasie zmagań w Stanach Zjednoczonych, udaje się do Japonii. 31-latek zajmuje aktualnie 15. miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywek i z pewnością będzie chciał poprawić swoją pozycję przed rozstaniem ze skokami. Decyzja o tym, że obecna zima jest jego ostatnią w roli skoczka, zszokowała nie tylko słoweńskich kibiców, ale i całe środowisko skoków narciarskich.

Wiadomość o tym, że nie będzie go już w drużynie w kolejnych sezonach, jest bardzo trudna. Spodziewaliśmy się jednak, że niedługo skończy karierę. Można było to wyczuć. Był prawdziwym mentorem w ostatnich latach. Powiedział mi też, że moja droga różni się od innych skoczków, ponieważ do Pucharu Świata wszedłem inaczej niż reszta. Kiedy otrzymujesz pochwały od Petera, jest to naprawdę coś wyjątkowego.

– mówił Lovro Kos dla RTV SLO, który z trudem powstrzymywał łzy podczas konferencji prasowej. Zdanie o tym, że zanosiło się na taką decyzję ze strony najstarszego z braci, podzielają także Anže Lanišek i trener Robert Hrgota.

Wiem, ile czasu i życia poświęcił na sport, jakie decyzje podejmował na drodze kariery. Cieszę się, że podąża za głosem serca i podąża obraną przez siebie drogą. Myślałem, że zakończy karierę trochę później, ale miałem przeczucie, że wkrótce przyjdzie na to pora. Widać to było po jego zachowaniu.

– stwierdził Domem Prevc.

Skoczkowie czują, że z końcem sezonu stracą mentora, lidera kadry, najbardziej doświadczonego zawodnika, który znacząco wpłynął na ich kariery, nakreślając drogę, udzielając cennych rad i wspierając w procesie dążenia do sukcesu.

Kiedy coś nie wychodziło, chciał pomóc, dać jakąś mądrą radę. On jest prawdziwym liderem zespołu. Zespół straci naprawdę świetnego kapitana. Wszyscy poczujemy pewną pustkę.

– powiedział Timi Zajc.

Konkursy w Sapporo z udziałem Peter Prevca rozgrywane będą 17 i 18 lutego, odpowiednio o 8:00 i 3:00. Transmisje będą dostępne na kanałach Eurosport 1, TVN oraz na platformie Player.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Peter Prevc (@pprevc)

 

Karol Cześnik
Źródło: Instagram / RTV SLO / Siol.net

Dodaj komentarz