You are currently viewing PI Brotterode: Tina Erzar zwycięża w sobotnim konkursie, Anna Twardosz najlepszą z Polek
Tina Erzar - zwyciężczyni Pucharu Interkontynentalnego 2023/2024 (fot. Jurij Kodrun)

Mistrzyni świata juniorów z Planicy indywidualnie oraz drużynowo, Tina Erzar, wygrała sobotni konkurs Pucharu Interkontynentalnego w niemieckim Brotterode (K-105/HS-117). Anna Twardosz została sklasyfikowana najwyżej wśród reprezentantek Polski – na 12. miejscu.

Szesnastoletnia Tina Erzar spokojnie obroniła prowadzenie po pierwszej serii dzisiejszych zmagań na Inselbergschanze – skoki na 111 oraz 103,5 metra pozwoliły Słowence wygrać sobotni konkurs PI. Drugie miejsce zajęła Kjersti Graesli, która do zwyciężczyni straciła 5,1 punktu (108 m / 109 m). Podium uzupełniła zaś Veronika Jencova (105 m / 101,5 m). Niewiele zabrakło, a w czołowej trójce uplasowałaby się reprezentantka gospodarzy – Pia Lilian Kuebler konkurs ukończyła na czwartej pozycji (100 m / 105,5 m).

DSC 0048 300x200 - PI Brotterode: Tina Erzar zwycięża w sobotnim konkursie, Anna Twardosz najlepszą z Polek
Anna Twardosz (fot. Zuzanna Janeczek)

W czołowej dziesiątce poza Graesli znalazło się miejsce jeszcze dla dwóch Norweżek. Ingvild Synnoeve Midstkogen zameldowała się na piątej lokacie (96 m / 105,5 m), a Heidi Dyhre Traaserud na szóstej (102,5 m / 104,5 m). Dalsze lokaty w „top 10″ zajęły siódma Agnes Reisch (101,5 m / 100,5 m), ósma Ajda Kosnjek (99 m / 97,5 m), dziewiąta Klara Ulrichova, która zaliczyła spadek z trzeciego miejsca na półmetku (106,5 m / 96,5 m) oraz dziesiąta Karolina Indrackova (99 m / 97 m). Liderka klasyfikacji generalnej PI, Hannah Wiegele, po upadku z pierwszej serii zameldowała się ostatecznie na 13. lokacie (102 m / 103 m).

Najlepszą reprezentantką Polski w Brotterode była dziś Anna Twardosz. 22-latka ukończyła zawody na 12. pozycji (101 m / 98,5 m). Warto dodać, że reprezentantka klubu AZS AWF Katowice po pierwszej serii zajmowała siódme miejsce. Nicole Konderla po bardzo dobrych treningach w swoim wykonaniu (dwa razy czwarte miejsce) uplasowała się na 15. lokacie (98,5 m / 98 m). Poli Bełtowskiej przypadło 19. miejsce (100,5 m / 96,5 m), 27. Paulinie Cieślar (89,5 m / 82,5 m), a 28. Natalii Słowik (81,5 m / 83,5 m). Ostatnią, 33. pozycję zajęła Sara Tajner (55,5 m).

Hannah Wiegele wciąż prowadzi w klasyfikacji Pucharu Interkontynentalnego z 380 punktami na koncie. Na drugie miejsce awansowała Kjersti Graesli, która traci do Austriaczki tylko cztery oczka. Trzecia jest Heidi Dyhre Traaserud (360 pkt). Najlepszą Polką w tabeli pozostaje 11. Nicole Konderla (187 pkt).

Kolejny konkurs pań w Brotterode jutro o godzinie 13:45. Poprzedzi go seria próbna zaplanowana na 13:00. Relację znajdziecie na SkokiPolska.pl.