You are currently viewing PK Brotterode: Clemens Leitner i Paal Haakon Bjoertomt najlepsi na treningach, Kot i Juroszek najwyżej z Polaków
Clemens Leitner (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

PK Brotterode: Clemens Leitner i Paal Haakon Bjoertomt najlepsi na treningach, Kot i Juroszek najwyżej z Polaków

Clemens Leitner i Paal Haakon Bjoertoomt okazali się najlepsi w treningach poprzedzających sobotnią rywalizację w ramach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. Wśród Biało-Czerwonych najlepsi okazali się Maciej Kot, który ukończył pierwszy trening na dziesiątym miejscu i Kacper Juroszek, który w drugim treningu uplasował się na szesnastym miejscu. 

 

Austriak Clemens Leitner skacząc na odległość 106,5 metra wygrał pierwszą serię treningową poprzedzającą sobotnie zmagania Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Austriak wyprzedził swojego rodaka Francisco Moertha (110 m) o 5,2 punktu, a czołową trójkę uzupełnił Norweg Iver Olaussen (105,5 m), który do lidera stracił 7,2 punktu. 

Dalej uplasowali się odpowiednio czwarty Fredrik Villumstad (103 m), piąty Valentin Foubert (110 m), szóści ex aequo Anders Haare (102 m) i Maksim Bartolj (103,5 m), ósmy Constantin Schmid (104,5 m) i dziewiąty Ziga Jelar (112,5 m). 

W pierwszym treningu wśród Biało-Czerwonych spisał się Maciej Kot, który zakończył tę serię na dziesiątym miejscu, oddając próbę na odległość 106 metrów. Niżej uplasowali się kolejno 18. Jan Habdas (102 m), 21. Kacper Juroszek (98,5 m) i 29. Jakub Wolny (91 m).

Tymoteusz Amilkiewicz, który w niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata Juniorów zajął wysokie piąte miejsce, w Brotterode mimo sprzyjających warunków (1,23 m/s pod narty), zamknął stawkę pierwszego treningu, skacząc na odległość 80 metrów. Na starcie pojawiło się 36 zawodników. 

 

W drugiej serii treningowej najlepiej spisał się Norweg Paal Haakon Bjoertomt, który po skoku na odległość 107 metrów wyprzedził o 0,2 punktu drugiego reprezentanta Austrii Johannesa Poelza (105 m). Czołową trójkę uzupełnił Niemiec Adrian Tittel (109 m), który stracił do zwycięzcy 1 punkt. 

W drugim treningu Polacy uplasowali się daleko poza czołową dziesiątką. Najwyżej z obecnych w Brotterode Biało-Czerwonych uplasował się Kacper Juroszek (103,5 m), który zakończył drugi trening na 16. miejscu. Dalej kolejno znaeźli się 24. Maciej Kot (96 m), 26. Jan Habdas (95,5 m), 29. Tymoteusz Amilkiewicz (92,5 m) i  32. Jakub Wolny (87 m).

Kilka dni temu Polski Związek Narciarski poinformował poprzez portal X/Twitter, że z przyczyn zdrowotnych wycofany ze startów w Niemczech został Andrzej Stękała – aktualnie 30. zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2023/2024.

Pierwsza seria treningowa została przeprowadzona kolejno z szóstej i piątej belki startowej, a druga – z piatej. Start pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godzinę 15:00. 

Zawody można śledzić za pomocą transmisji dostępnej TUTAJ.

Wyniki serii treningowych dostępne są tutaj >>> 

 

Anna Fergisz,
źródło: FIS

Dodaj komentarz