You are currently viewing Alpen Cup Planica: Kolejne triumfy Jannika Faissta i Lilou Zepchi. Łukaszczyk tuż za podium
Jannik Faisst (fot. BoBo)

Alpen Cup Planica: Kolejne triumfy Jannika Faissta i Lilou Zepchi. Łukaszczyk tuż za podium

Drugi i jednocześnie ostatni dzień zmagań w ramach Alpen Cup w Planicy zakończył się triumfami tych samych zawodników, co dzień wcześniej. W gronie panów ponownie zwyciężył Jannik Faisst. Na podium stanęli również Szwajcar Juri Kesseli oraz drugi z Niemców – Alex Reiter. Wśród pań najlepsza była kolejny raz Lilou Zepchi, a na pozostałych stopniach podium zameldowały się Martina Zanitzer i Meghann Wadsak.

 

Drugie zwycięstwo Faissta i Łukaszczyk o krok od podium:

Lukasz Lukaszczyk 2 fotJureMakovec 300x200 - Alpen Cup Planica: Kolejne triumfy Jannika Faissta i Lilou Zepchi. Łukaszczyk tuż za podium
Łukasz Łukaszczyk (fot. Jure Makovec)

W niedzielnej rywalizacji Jannik Faisst ponownie stanął na najwyższym stopniu podium. Niemiec wyszedł na prowadzenie już po pierwszej serii, po skoku na 98 metrów, wyprzedzając Juriego Kesseliego (97 m/100,5 m) o 7 punktów. W drugiej serii oddał identycznie daleki skok jak Szwajcar, lecz nieco lepiej punktowany i finalna różnica między zawodnikami zwiększyła się do 9,1 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął inny z reprezentantów Niemiec – Alex Reiter (95,5 m/99,5 m).

Tuż za podium uplasował się najlepszy z Polaków – Łukasz Łukaszczyk. 16-latek po pierwszej serii i skoku na 93,5 metra zamykał najlepszą dziesiątkę tabeli, jednakże w drugiej części rywalizacji rzucił się do odrabiania strat, uzyskując 101 metrów. Próba ta była najlepiej punktowaną w tej serii. Dzięki niej awansował aż na 4. miejsce, a do podium nie zabrakło wiele, bowiem niecałe 2 punkty. Kolejne lokaty zajęli Felix Trunz (96 m/100 m), Ben Bayer (98 m/99 m), Fabian Held (95 m/98,5 m), Jaka Drinovec (93,5 m/96,5 m), Simon Vöhringer (95 m/97 m) i Louis Obersteiner (97,5 m/96,5 m).

Drugi dzień rywalizacji okazał się być bardziej udany od poprzedniego dla paru innych reprezentantów Polski. Trzynasty był Klemens Joniak (95 m/96,5 m), a szesnasty Marcin Wróbel (90 m/97 m). Wiktor Szozda, Klemens Staszel, Jan Galica, Kamil Waszek, Michał Obtułowicz, Mateusz Mysza i Tymoteusz Cienciała znaleźli się poza najlepszą trzydziestką.

WYNIKI KONKURSU PANÓW>>>

 

Ponowny triumf reprezentantki Francji:

Lilou Zepchi fotJurijKodrun 300x200 - Alpen Cup Planica: Kolejne triumfy Jannika Faissta i Lilou Zepchi. Łukaszczyk tuż za podium
Lilou Zepchi (fot. Jurij Kodrun)

Rywalizacja pań, podobnie jak w sobotę, padła łupem Lilou Zepchi. Młoda Francuzka wyszła na znaczne prowadzenie już w pierwszej serii, skacząc 98 metrów. Nad drugą na półmetku Meghann Wadsak (91,5 m/94 m) miała zapas w wysokości 7,2 pkt. W drugiej serii oddała równie daleki skok, jak za pierwszym razem i przypieczętowała triumf w niedzielnym konkursie. Drugą lokatę wywalczyła ostatecznie Włoszka Martina Zanitzer (91 m/95,5 m), która do zwyciężczyni straciła 11,1 pkt. Austriaczka Wadsak stanęła na najniższym stopniu podium. Do Włoszki straciła 6,7 pkt.

Pierwszą lokatę poza podium zajęła najlepsza z przedstawicielek gospodarzy – Nika Krašovic (92,5 m/91,5 m). Słowenka początkowo zajmowała 7. pozycję, jednakże po drugim skoku awansowała o 3 lokaty. Dalsze miejsca zajęły Sahra Schuller (94 m/88 m), Kim Amy Duschek (87 m/90 m), Noelia Vuerich (88,5 m/92 m), Julina Kreibich (92,5 m/88,5 m), Taja Sitar (90 m/84,5 m) i Sara Pokorny (89 m/90,5 m).

WYNIKI RYWALIZACJI PAŃ>>>

 

Karol Cześnik
Źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz