You are currently viewing Słowenki z liderką Pucharu Świata i mistrzynią świata juniorek w Hinzenbach. Powrót Emy Klinec
Ema Klinec i Nika Prevc (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Słowenki z liderką Pucharu Świata i mistrzynią świata juniorek w Hinzenbach. Powrót Emy Klinec

Sześć słoweńskich zawodniczek weźmie udział w konkursach Pucharu Świata w austriackim Hinzenbach. W tym gronie znajdzie się Ema Klinec, która powróci do międzynarodowej stawki po ponad miesięcznej przerwie. Na starcie na normalnej Aigner-Schanze (K-85 / HS-90) pojawi się oczywiście aktualna liderka klasyfikacji generalnej cyklu Nika Prevc, a także świeżo upieczona mistrzyni świata juniorek Tina Erzar.

 

Nika Prevc jest niekwestionowaną rewelacją sezonu 2023/2024. Młoda zawodniczka już wcześniej sygnalizowała swój ogromny talent (jest mistrzynią i wicemistrzynią świata juniorek), jednak w trakcie aktualnej pucharowej kampanii udowodniła, że może być najlepsza także w „seniorskiej” stawce. 18-latka od początku zimy wygrała już sześć konkursów Pucharu Świata, a na podium meldowała się ośmiokrotnie. Dzięki temu mając na swoim koncie 949 punktów jest zdecydowaną liderką klasyfikacji generalnej cyklu. Druga w stawce Japonka Yuki Ito traci do niej 178 pkt, a trzecia Austriaczka Eva Pinkelnig 278 pkt.

Szansa na zbliżenie się Prevc do pierwszej Kryształowej Kuli w karierze nadejdzie już w trakcie najbliższego weekendu. Skoczkinie powrócą wówczas do zmagań najwyższej rangi po dwutygodniowej przerwie spowodowanej odwołanie zmagań w rumuńskim Rasnovie (ze względu na zbyt małą ilość śniegu). W ekipie trenera Zorana Zupančiča znajdzie się także szósta w pucharowej „generalce” Nika Križnar, która tej zimy trzykrotnie wskakiwała na trzeci stopień podium. Nie zabraknie też regularnie startującej w PŚ Katry Komar. Żeńska reprezentacja Słowenii po raz kolejny będzie mogła się też pochwalić bardzo utalentowanymi nastolatkami, wśród których będą: 16-letnia mistrzyni świata juniorek Tina Erzar oraz brązowa medalistka czempionatu, 17-letnia Taja Bodlaj.

Sześcioosobowy skład uzupełni znacznie bardziej doświadczona Ema Klinec. 25-letnia zawodniczka w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje czternaste miejsce, a w grudniu dwukrotnie meldowała się na podium w Engelbergu. Po konkursie PŚ rozgrywanym 14 stycznia w japońskim Sapporo, skoczkini niespodziewanie nie pojawiła się w kolejnych zmaganiach rozgrywanych w Kraju Kwitnącej Wiśni (w Zao). Tajemnicza nieobecność przedłużyła się także w słoweńskim Ljubnie i niemieckim Willingen. Według oficjalnych informacji przekazywanych przez Słoweński Związek Narciarski, powodem jej absencji były problemy zdrowotne.

 

Skład reprezentacji Słowenii na PŚ kobiet w Hinzenbach:

 • Nika Prevc (1. miejsce w PŚ 2023/2024),
 • Nika Križnar (6. miejsce w PŚ 2023/2024),
 • Ema Klinec (14. miejsce w PŚ 2023/2024),
 • Katra Komar (24. miejsce w PŚ 2023/2024),
 • Taja Bodlaj (33. miejsce w PŚ 2023/2024),
 • Tina Erzar (39. miejsce w PŚ 2023/2024).

Program PŚ kobiet w Hinzenbach i plan transmisji:

 • 24 lutego 2024 r. (sobota):
  • 10:30 – oficjalny trening HS-90,
  • 12:30 – kwalifikacje HS-90,
  • 13:45 – konkurs indywidualny HS-90 (Player).
 • 25 lutego 2024 r. (niedziela):
  • 12:30 – kwalifikacje HS-90,
  • 13:45 – konkurs indywidualny HS-90 (Player).

 

Bartosz Leja,
źródło: sloski.si

 

Dodaj komentarz