You are currently viewing PK Iron Mountain: Jonas Schuster z pierwszą wygraną w karierze, Maciej Kot trzynasty
Jonas Schuster (fot. Julia Piątkowska)

PK Iron Mountain: Jonas Schuster z pierwszą wygraną w karierze, Maciej Kot trzynasty

Po zwycięstwo w dzisiejszym konkursie w Iron Mountain sięgnął Jonas Schuster. Austriak po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego. Wyprzedził swojego rodaka, Francisco Mörtha, a także Markusa Eisenbichlera. Najlepsi z Polaków, Maciej Kot i Jakub Wolny, zajęli kolejno trzynaste i czternaste miejsce.

 

Zmagania w Iron Mountain z pewnością pozostaną w pamięci Jonasa Schustera na długo. Po raz pierwszy w karierze udało mu się bowiem wywalczyć zwycięstwo w konkursie Pucharu Kontynentalnego. Podczas pierwszej serii zmagań Austriak lądował na 131 metrze i plasował się na piątym miejscu. W finale poleciał aż na 139 metrów, co było najdłuższym skokiem w całej dzisiejszej rywalizacji. Dzięki łącznej nocie wynoszącej 268,9 punkta zdołał triumfować w całym konkursie.

Niecałe 2 punkty za swoim rodakiem uplasował się Francisco Mörth (129,5 m / 136 m). On także zaliczył awans, gdyż na półmetku zmagań zajmował czwartą pozycję. O jedno “oczko” w klasyfikacji spadł z kolei Markus Eisenbichler, który po dzisiejszym treningu wydawał się być kandydatem do zwycięstwa. Niemiec oddał dwa skoki na tą samą odległość – 131,5 metra, a do Schustera zabrakło mu 3,4 punkta.

Spadek w klasyfikacji zaliczył również Maximilian Ortner. Austriak w pierwszej serii lądował na 136 metrze i na półmetku rywalizacji utrzymywał się na prowadzeniu. Jednak finałowy skok na odległość 128 metra sprawił, żę Ortner ostatecznie znalazł się na czwartej pozycji. Z najlepszej trójki wypadł także Fredrik Villumstad (130 m / 131,5 m), który zakończył zmagania na piątej pozycji.

Szóste i siódme miejsce zajęli Niemcy – Constantin Schmid (128,5 m / 130 m) i Adrian Tittel (131 m / 126 m). Ósmy był Ulrich Wohlgenannt (135 m / 124,5 m), dziewiąty Yanick Wasser (124,5 m / 128 m), a najlepszą dziesiątkę uzupełnił Ilja Miziernych (129 m / 128,5 m).

Z problemami przed dzisiejszym konkursem zmagali się reprezentanci Polski. W związku w tym, że ich sprzęt zaginął, ich występ jeszcze chwilę przed startem treningu stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie jednak większości z nich udało się wystartować. W zmaganiach nie wziął udziału jedynie Jan Habdas. Najwyżej sklasyfikowano Macieja Kota (120 m / 124 m) oraz Jakuba Wolnego (114,5 m / 134 m) – kolejno na trzynastym i czternastym miejscu. Pozostali Biało-Czerwoni uplasowali się już w trzeciej dziesiątce. Andrzej Stękała (116 m / 126,5 m) był dwudziesty drugi, a Kacper Juroszek (115 m / 117,5 m) dwudziesty ósmy.

Z trudnościami przed dzisiejszymi zawodami zmagali się jednak nie tylko Polacy. W Iron Mountain nie wystartował także Robert Johansson, który borykał się z kwestiami wizowymi.

Na jednym konkursie dziś się jednak nie skończy. W Iron Mountain zaplanowano także drugi konkurs indywidualny, który rozpocznie się o godzinie 21:00 czasu polskiego.

>>> PEŁNE WYNIKI KONKURSU <<<

 

Zuzanna Janeczek
źródło: FIS

Dodaj komentarz