You are currently viewing PK Iron Mountain: Markus Eisenbichler najlepszy w treningu, Maciej Kot dziesiąty
Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)

PK Iron Mountain: Markus Eisenbichler najlepszy w treningu, Maciej Kot dziesiąty

W treningu przed sobotnimi konkursami w Iron Mountain najlepszy okazał się Markus Eisenbichler, który lądował na 136 metrze. W czołówce uplasowało się także dwóch Austriaków – Clemens Leitner i Jonas Schuster. Mimo problemów z zagubionym sprzętem, prawie wszyscy reprezentanci Polski zdołali wystartować w treningu. Maciej Kot został sklasyfikowany najwyżej spośród nich, bo na dziesiątym miejscu.

 

Markusa Eisenbichlera nie mieliśmy okazji oglądać na arenie międzynarodowej od stycznia. Niemiec powrócił jednak do rywalizacji w świetnym stylu. Oddał najdłuższy skok dzisiejszego treningu – o długości 136 metra, i tym samym zapewnił sobie pierwsze miejsce. W najlepszej trójce zostało także sklasyfikowanych dwóch Austriaków. Drugi był Clemens Leitner, który osiągnął odległość 134,5 metra. Lot o dwa metry krótszy oddał z kolei trzeci Jonas Schuster.

Czwartą pozycję wywalczył Ben Bayer (133,5 m), a piąty był Yanick Wasser (133,5 m). Na szóstym miejscu uplasował się zwycięzca konkursu w Brotterode, Maximilian Ortner (129 m). W czołówce znaleźli się także: Constantin Schmid (128,5 m), Fredrik Villumstad (132,5 m) oraz Danil Vassilyev (133 m). Najlepszą dziesiątkę treningu zamknął Maciej Kot (122 m), który był najwyżej sklasyfikowanym z Polaków.

Jeszcze przed startem treningu wydawało się, że reprezentanci Polski nie będą w stanie wziąć w nim udziału z powodu zagubionego sprzętu. Ostatecznie jednak większości udało się wystartować – w rywalizacji nie wziął udziału jedynie Jan Habdas. Jakub Wolny (124 m) zajął czternastą pozycję, Kacper Juroszek (124,5 m) był dwudziesty, z kolei Andrzej Stękała (118,5 m) – dwudziesty dziewiąty.

Start pierwszego konkursu w Iron Mountain o godzinie 18:00 czasu polskiego.

>>> WYNIKI TRENINGU <<<

 

Zuzanna Janeczek
źródło: FIS

Dodaj komentarz