You are currently viewing PK Iron Mountain: Szalejący wiatr nie pozwolił przeprowadzić niedzielnych zawodów
Skocznia w Iron Mountain (fot. Kiwanis Ski Club)

PK Iron Mountain: Szalejący wiatr nie pozwolił przeprowadzić niedzielnych zawodów

Dziś skoczkowie, którzy wybrali się za ocean na zawody Pucharu Kontynentalnego mieli kończyć rywalizację na obiekcie Pine Mountain (K-119 / HS-133) w Iron Mountain trzecim konkursem indywidualnym. Tak się jednak nie stało, plany na niedzielne skakanie pokrzyżował wiatr.

 

Zgodnie z planem seria próbna i pierwsza seria miały ruszyć kolejno o 18:00 i 20:00, lecz wiatr skłonił organizatorów do jego zmiany. Zdecydowano się odwołać serię próbną, a zawody rozpocząć o 19:00, a więc w południe czasu lokalnego.

Nieustający wiatr zmusił do kolejnych przetasowań – pierwsza seria miała wystartować nie przed 19:30, a o jej losach miało zdecydować spotkanie jury o godzinie 19:00. Wobec dalszych mocnych i niestabilnych podmuchów kolejne spotkanie jury zaplanowano na 19:30, po którym pierwsza seria miała ruszyć najwcześniej o 20:00, a więc zgodnie z pierwotnymi planami. Brak poprawy skłonił organizatorów do przesunięcia ewentualnego startu zawodów o kolejne pół godziny (20:30). 

Na kilka minut przed 20:00 zdecydowano się ostatecznie odwołać niedzielne zawody.

W pierwszym sobotnim konkursie triumfował Jonas Schuster, a w drugimMarkus Eisenbicher. Za najlepszy polski wynik w Ameryce odpowiada Andrzej Stękała, który w drugim konkursie zajął 12. miejsce. Przypomnijmy, że z problemami sprzętowymi borykali się Polacy. Ich narty nie doleciały do Stanów Zjednoczonych na czas i w sobotę skakali w sprzęcie pożyczonym od innych ekip. Do dzisiejszych zawodów nasi skoczkowie przystępowali już z własnym sprzętem.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

Dzięki dobrej postawie w Iron Mountain na fotelu lidera cyklu znajduje się obecnie Jonas Schuster (897 punktów), który wyprzedza Maximilliana Ortnera (848 punktów) i Robina Pedersena (800 punktów). Najwyżej klasyfikowanym Polakiem pozostaje 19. Klemens Murańka (257 punktów). Następne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 2-3 marca w słoweńskiej Planicy (przeniesione z Kranju).

AKTUALNA KLASYFIKACJA PK>>>

 

Filip Gil,
źródło: FIS / Instagram (@maciejkot)

Dodaj komentarz