You are currently viewing PŚ Pań Hinzenbach: Nika Prevc wygrywa kwalifikacje, dwie Polki w konkursie głównym
Nika Prevc (fot. PZN)

PŚ Pań Hinzenbach: Nika Prevc wygrywa kwalifikacje, dwie Polki w konkursie głównym

Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet, Nika Prevc, triumfowała w dzisiejszych kwalifikacjach przed konkursem na normalnej skoczni w Hinzenbach (K-85/K-90). Pierwszą trójkę uzupełniły dwie Austriaczki: Eva Pinkelnig i Jacqueline Seifriedsberger. Do zawodów zasadniczych awansowały dwie reprezentantki Polski: Pola Bełtowska i Anna Twardosz.

 

Nika Prevc dzięki próbie na 88 metrów okazała się najlepszą zawodniczką niedzielnych kwalifikacji na Aigner-Schanze. Słowenka wyprzedziła o 7,3 punktu drugą Evę Pinkelnig (85 m), która skakała ze skróconego na wniosek trenera najazdu. Trzecia lokata przypadła Jacqueline Seifriedsberger (87 m). Zaledwie 0,2 punktu do podium straciła Francuzka Josephine Pagnier (85,5 m). Pierwszą piątkę uzupełniła Alexandria Loutitt (84,5 m).

W konkursie zobaczymy dwie reprezentantki Polski. Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką rundy eliminacyjnej z naszego kraju była Pola Bełtowska, która uplasowała się na 37. miejscu (77,5 m). Dwa oczka niżej zameldowała się Anna Twardosz ze skokiem na 76,5 metra. Kwalifikacji nie przebrnęły 49. Nicole Konderla (77,5 m) oraz 54. Natalia Słowik (75 m).

Wystartowało 60 zawodniczek. Większość z nich ruszała z 22. belki startowej. Przed skokiem Emy Klinec (numer 49) została ona obniżona o jeden stopień. Na życzenie trenera Bernharda Metzlera Eva Pinkelnig oddała swoją próbę z 20. belki. Początek konkursu o godzinie 13:45, a relację znajdziecie na SkokiPolska.pl.

WYNIKI KWALIFIKACJI>>>

 

Wiktor Marczuk,
źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz