You are currently viewing Pozostawał w walce o podium FIS Cup, ale zakończył karierę. Markus Rupitsch odwiesił narty na kołek
Markus Rupitsch (fot. Zuzanna Janeczek)

Pozostawał w walce o podium FIS Cup, ale zakończył karierę. Markus Rupitsch odwiesił narty na kołek

Wczoraj za pośrednictwem swojego konta na Instagramie decyzję o zakończeniu sportowej kariery przekazał Markus Rupitsch. – Czas się pożegnać – napisał 26-letni były już reprezentant Austrii.

 

Zawodnik w opublikowanym wczorajszego wieczora wpisie podziękował swojej rodzinie, sponsorom i przyjaciołom. – Skoki narciarskie na zawsze pozostaną w moim sercu – skwitował. Rupitsch nie zdradził jednak, co konkretnie skłoniło go do podjęcia tej dość zaskakującej decyzji.

Podium FIScup Szczyrk 2024 Landerer Rupitsch Woergoetter 300x200 - Pozostawał w walce o podium FIS Cup, ale zakończył karierę. Markus Rupitsch odwiesił narty na kołek
Markus Rupitsch (po lewej) na podium swoich ostatnich zawodów w karierze (fot. Ewa Skrzypiec)

Markus Rupitsch podczas swojej kariery startował na wszystkich szczeblach zawodów FIS. Największe sukcesy odnosił jednak na najniższym – w FIS Cupie. Czterokrotnie kończył cykl w czołowej dziesiątce, najwyżej plasując się na 3. miejscu w sezonie 2017/2018. Również cztery razy wygrywał pojedyncze zawody tej rangi, a łącznie szesnaście razy stawał na podium – po raz ostatni 4 lutego 2024 roku w Szczyrku, gdzie zajmując 2. miejsce po raz ostatni zaprezentował się na arenie międzynarodowej. Warto dodać, że 26-latek jest w tym momencie piątym zawodnikiem FIS Cupu 2023/2024, a do trzeciego Timona-Pascala Kahofera traci 29 punktów.

Sporadycznie dostawał również szanse w Pucharze Świata, gdzie dwukrotnie zdobył punkty. Austriak był 24. w 2022 roku w Willingen oraz w 2023 roku w Rasnovie. Warto dodać, że Rupitsch był także członkiem austriackiej drużyny, która w 2017 roku w Park City sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Markus Rupitsch (@markus_rupitsch)

 

Filip Gil,
źródło: Instagram (@markus_rupitsch) / informacja własna

Dodaj komentarz