You are currently viewing Anna Twardosz szczęśliwa po drugich punktach w sezonie. Trzy Polki pojadą na turniej Raw Air
Anna Twardosz (fot. Julia Piątkowska)

Anna Twardosz szczęśliwa po drugich punktach w sezonie. Trzy Polki pojadą na turniej Raw Air

Choć w ramach kobiecego Pucharu Świata w Lahti rozegrany został tylko jeden konkurs, a zawodniczki rozstały się z fińską stolicą narciarstwa klasycznego jeszcze w piątek, to z uśmiechem na twarzy wyjedzie z niej Anna Twardosz. 22-letnia skoczkini zapunktowała po raz drugi w tym sezonie i wraz z dwiema innymi zawodniczkami będzie reprezentować nasz kraj na nadchodzącym turnieju Raw Air.

 

Anna Twardosz, zajmując dziś 29. miejsce, po raz drugi w tym sezonie zapunktowała w Pucharze Świata. Nie da się jednak ukryć, że przed zawodami niewiele na to wskazywało. W kwalifikacjach Polka uplasowała się poza czołową trzydziestką, a w serii próbnej zajęła przedostatnie miejsce. Co zmieniła Polka w konkursie względem wcześniejszych skoków?  

Myśleliśmy z trenerem nad pozycją najazdową, rękami podczas dojazdu i prędkość w pierwszym skoku konkursowym była już dużo lepsza, więc to zadziałało. Podeszłam do tego skoku z takim ryzykiem, na zasadzie, że albo będzie, albo nie będzie, że już nic nie stracę, a mogę zyskać

– tłumaczy zawodniczka. Dodaje jednocześnie, że w jej skokach tkwi potencjał na więcej.

Mam duże rezerwy w locie, rozmawiałam o tym z trenerem Stefanem Hulą i on ciągle mi to powtarza. Tylko nad tym będziemy pracować już latem, a nie zimą. Nadchodzi koniec sezonu, więc trzeba jeszcze zdobyć parę punktów, a potem będziemy pracować.

Cele na Raw Air? Jasne i klarowne.

Ja chcę punkty! Jak się uda to będzie super i na to liczę

– mówi pewna siebie Polka.

Poza Anną Twardosz, która w sezonie 2023/2024 pełni rolę liderki polskiej kadry kobiet, w norweskim turnieju Raw Air (8-17 marca) wezmą udział także Nicole Konderla Pola Bełtowska, co oznacza, że skład reprezentacji Polski nie ulegnie zmianie względem temu, który startował w Finlandii. Trener Harald Rodlauer niepowodzenie Konderli w czwartkowych kwalifikacjach tłumaczy tym, że był to dopiero jej drugi wyjazd na zawody Pucharu Świata w tym sezonie, natomiast w obecnej formie Twardosz widzi potencjał na kolejne pucharowe punkty.

 

Skład reprezentacji Polski na Raw Air kobiet (8-17 marca):

  • Anna Twardosz (50. miejsce w PŚ kobiet 2023/2024),
  • Nicole Konderla,
  • Pola Bełtowska.

 

źródło: materiały prasowe PZN

Dodaj komentarz