You are currently viewing PK Planica: Markus Eisenbichler najlepszy w treningu. Seria próbna dla Clemensa Aignera
Markus Eisenbichler (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

PK Planica: Markus Eisenbichler najlepszy w treningu. Seria próbna dla Clemensa Aignera

Markus Eisenbichler okazał się być najlepszym zawodnikiem sesji treningowej przed sobotnim konkursem „drugoligowym” w Planicy. W najlepszej trójce uplasowali się jeszcze Benjamin Østvold i Clemens Aigner. Austriak natomiast triumfował niedługo później, bowiem w serii próbnej. Za jego plecami znaleźli się Maximilian Ortner i Adrian Tittel.

 

Za skoczkami pierwsze sobotnie skoki na Bloudkovej Velikance (K-125/HS-138) w Planicy. W sesji treningowej najlepiej zaprezentował się jeden z wielkich nieobecnych trwającego sezonu Pucharu Świata – Markus Eisenbichler. Niemiec jako jeden z dwóch zawodników, obok Valentina Fouberta (130,5 m), przekroczył granicę 130 metrów, osiągając dokładnie 133,5 metra. Drugi najlepiej punktowany skok oddał Benjamin Østvold (129 m), tracąc 3,3 pkt. do Eisenbichlera. Trzecia lokata przypadła Clemensowi Aignerowi (129,5 m) ze stratą zaledwie 0,5 pkt do Østvolda.

Tuż za najlepszą trójką uplasował się drugi z reprezentantów Niemiec – Luca Roth (129,5 m), a piąty był wspomniany wcześniej Foubert. Najlepszym z Polaków był Jakub Wolny, który otworzył drugą dziesiątkę skokiem na 124,5 metra. Trzy miejsca dalej uplasował się Andrzej Stękała (126 m). Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Kacper Tomasiak, Tymoteusz Amilkiewicz i Łukasz Łukaszczyk plasowali się w czwartej dziesiątce.

WYNIKI TRENINGU>>>

Seria próbna należała do trzeciego zawodnika sesji treningowej – Clemensa Aignera. Austriak doleciał na 127. metr i ta odległość wystarczyła do zajęcia 1. miejsca, mimo nieprzekroczenia 130 metrów. Równe 130 metrów osiągnął natomiast jego rodak – Maximilian Ortner, lecz startował z belki ustawionej stopień wyżej od starszego kolegi. Trzecie miejsce przypadło indywidualnemu brązowemu medaliście MŚJ z Planicy, czyli Adrianowi Tittelowi.

Najlepszą piątkę ponownie uzupełnił Francuz Foubert (125 m), a także Felix Hoffmann (126,5 m), który w treningu zamknął pierwszą dziesiątkę klasyfikacji. Kolejny raz najlepszym z grona Biało-Czerwonych był Jakub Wolny (122 m), który tym razem dostał się do najlepszej dziesiątki, zajmując 8. miejsce. Drugi w kolejności – Klemens Murańka (116 m) był dopiero dwudziesty ósmy, a Łukasz Łukaszczyk (120,5 m) trzydziesty. Andrzej Stękała i Tymoteusz Amilkiewicz zajęli lokaty w czwartej dziesiątce, Kacper Tomasiak w piątej dziesiątce, natomiast poza pięćdziesiątką uplasował się Tomasz Pilch.

WYNIKI SERII PRÓBNEJ>>>

 

Karol Cześnik
Źródło: FIS / informacja własna 

Dodaj komentarz