You are currently viewing PK Planica: Drugie zwycięstwo Clemensa Aignera, Łukasz Łukaszczyk siedemnasty
Clemens Aigner (fot. Julia Piątkowska)

PK Planica: Drugie zwycięstwo Clemensa Aignera, Łukasz Łukaszczyk siedemnasty

Clemens Aigner sięgnął po drugie zwycięstwo z rzędu w Pucharze Kontynentalnym w Planicy. Podium uzupełnili dwaj Austriacy Maximilian Ortner i Jonas Schuster, a na siedemnastym miejscu uplasował się najlepszy z Polaków, Łukasz Łukaszczyk.

FIS Cup Szczyrk2021 1.konkurs ClemensAigner 300x200 - PK Planica: Drugie zwycięstwo Clemensa Aignera, Łukasz Łukaszczyk siedemnasty

Clemens Aigner prowadził na półmetku rywalizacji, a w drugiej serii nie dał swoim rywalom szans i lądował na 140. metrze obiektu w Planicy pewnie sięgając po drugie zwycięstwo w zmaganiach Pucharu Kontynentalnego w ten weekend. Podium drugoligowych zmagań uzupełnili jego dwaj kadrowi koledzy – Maximilian Ortner (134 m) i Jonas Schuster (130 m). Tuż za nimi, na czwartej lokacie, uplasował się najlepszy z Norwegów Bendik Jakobsen Heggli (126 m). Piąte miejsce zajął Hannes Landerer (130,5 m), szóste Benjamin Oestvold (126,5 m), a na siódmej pozycji sklasyfikowano Adriana Tittela (131,5 m). Ósme i dziewiąte miejsce przypadło dwóm kolejnym Niemcom – Markusowi Eisenbichlerowi (131 m) i Luce Rothowi (133 m). Czołową dziesiątkę zamknął Marco Woergoetter (126,5 m).

Na siedemnastym miejscu zmagania ukończył dziś Łukasz Łukaszczyk (122,5 m), który był dziś najlepszym z reprezentantów Polski. Pozostali Biało-Czerwoni uplasowali się w trzeciej dziesiątce zmagań. Dwudziesty pierwszy był Jakub Wolny (114,5 m), na dwudziestym ósmym miejscu znalazł się Andrzej Stękała (121 m), a na trzydziestym Tymoteusz Amilkiewicz (117 m).

Pełne wyniki konkursu >>>
Wyniki pierwszej serii >>>

W klasyfikacji generalnej cyklu na czele znajduje się Jonas Schuster (1037 pkt), przed Maximilianem Ortnerem (978 pkt) i Robinem Pedersenem (800 pkt). Na dwudziestym pierwszym miejscu plasuje się najlepszy z Biało-Czerwonych Jakub Wolny (268 pkt).

Klasyfikacja generalna PK 2023/2024 >>>

Kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane w Finlandii. 9 i 10 marca skoczkowie o punkty drugiej ligi powalczą w Lahti.