You are currently viewing Kolejne pożegnanie w japońskich skokach. 32-letni Hiroaki Watanabe kończy sportową karierę
Hiroaki Watanabe (fot. Evgeniy Votintsev)

Kolejne pożegnanie w japońskich skokach. 32-letni Hiroaki Watanabe kończy sportową karierę

Po tym jak wczoraj świat skoków narciarskich obiegła informacja o końcu kariery Reruhiego Shimizu, kolejny skoczek z Kraju Kwitnącej Wiśni postanowił skończyć z zawodowym skakaniem. Hiroaki Watanabe, bo o nim mowa, swoje ostatnie skoki odda podczas Ito Cup 16 marca.

 

– Wraz z końcem sezonu zakończę swoją karierę. Dzięki wsparciu wielu osób mogłem rywalizować przez ostatnie 25 lat. Jestem wam naprawdę wdzięczny – napisał 32-letni zawodnik na Instagramie.

Hiroaki Watanabe w swojej karierze stosunkowo rzadko startował poza granicami swojego kraju. Trzykrotnie mieścił się w grupie krajowej do zawodów Pucharu Świata w Sapporo – w 2013, 2015 i 2020 roku. Zapunktował tam raz, zajmując 29. miejsce w swoim debiucie. Jedyny raz w Pucharze Świata poza Japonią zaprezentował się w 2020 roku w Rasnovie. Tam plasował się na kolejno 35. i 28. miejscu. Drugi konkurs w Rumunii był zarazem ostatnim jego występem w zimowych zawodach elity.

Watanabe czterokrotnie miał okazję wystąpić także w zawodach Letniego Grand Prix. W 2015 zadebiutował, będąc 34. w Hakubie. Na kolejną szansę czekał sześć lat – w 2021 został wysłany na zawody w Szczuczyńsku i Czajkowskim, gdzie plasował się kolejno na 18. i 33. oraz na 20. miejscu.

Skoczek pokazywał się również w zawodach niższej rangi, głównie w Sapporo. W 2020 jedyny raz stanął na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego, zajmując 3. miejsce na Okurayamie. W FIS Cupie natomiast na pudle plasował się trzykrotnie – w 2009 roku wygrał w Zao, a w 2018 dwukrotnie musiał uznać wyższość jedynie Luki Egloffa w Park City.

Swoje ostatnie międzynarodowe starty zaliczył podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer w 2022 roku. Japończyk z Norwegii wyjechał bez punktów.

 
 
 
 
 
Visa detta inlägg på Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ett inlägg delat av Hiroaki Watanabe (@hiroskijump)

 

Filip Gil,
źródło: Instagram (@hiroskijump)

Dodaj komentarz