You are currently viewing PŚ Pań (Raw Air) OSLO: Kvandal pierwszą liderką norweskiego cyklu, bez Polek w jutrzejszym konkursie
Eirin Maria Kvandal (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań (Raw Air) OSLO: Kvandal pierwszą liderką norweskiego cyklu, bez Polek w jutrzejszym konkursie

Eirin Maria Kvandal wygrała dzisiejszy prolog przed sobotnim konkursem Raw Air w Oslo (K-120/HS-134). Norweżka wyprzedziła swoją koleżankę z kadry, Silje Opseth, o 8,1 punktu. Czołową trójkę uzupełniła Eva Pinkelnig. Anna Twardosz i Pola Bełtowska nie awansowały do zawodów zasadniczych, a Nicole Konderla nie pojawiła się na starcie.

 

Eirin Maria Kvandal fotJuliaPiatkowska 300x200 - PŚ Pań (Raw Air) OSLO: Kvandal pierwszą liderką norweskiego cyklu, bez Polek w jutrzejszym konkursie
Eirin Maria Kvandal (fot. Julia Piątkowska)

128,5 metra, czyli najdłuższy skok kwalifikacji pozwolił Eirin Marii Kvandal zająć pierwsze miejsce w piątkowym prologu na Holmenkollbakken i przejąć plastron liderki cyklu Raw Air. 22-latka jako jedyna ruszała z 19 belki startowej. Na drugiej pozycji uplasowała się Silje Opseth (122,5 m) ze stratą 8,1 punktu do Kvandal. Trzecia lokata padła łupem Evy Pinkelnig, wiceliderki Pucharu Świata (121,5 metra). 1,1 punktu do podium straciła czwarta Katharina Schmid (121,5 m), a pierwszą piątkę zamknęła Jacqueline Seifriedsberger (117 m).

Dobrze zaprezentowała się Sara Takanashi, meldując się na szóstej lokacie (121 m). Miejsce niżej sklasyfikowana została prowadząca w wyścigu o Kryształową Kulę Nika Prevc (118 m). Drugą Niemką w czołowej dziesiątce jest Selina Freitag (8. miejsce, 123 m), a dalsze pozycje w „top 10″ zajęły dziewiąta Chiara Kreuzer (120 m) i dziesiąta Josephine Pagnier (115,5 m).

AnnaTwardosz PSLahti2024 fotJuliaPiatkowska 300x200 - PŚ Pań (Raw Air) OSLO: Kvandal pierwszą liderką norweskiego cyklu, bez Polek w jutrzejszym konkursie
Anna Twardosz (fot. Julia Piątkowska)

Niestety żadna z naszych skoczkiń nie zagwarantowała sobie miejsca w jutrzejszym konkursie. Anna Twardosz kwalifikacje ukończyła na 47. lokacie (95,5 m), a trzy oczka niżej uplasowała się Pola Bełtowska (93 m). Nicole Konderla zaś nie wystąpiła w prologu. Jak podaje Polski Związek Narciarski w komunikacie zamieszczonym na portalu X/Twitter, 22-latka wycofała się po pierwszej próbie treningowej z powodu braku pewności siebie na skoczni.

W końcowym rozrachunku skok w dzisiejszej serii ocenianej oddało 51 zawodniczek. Prolog został przeprowadzony z belek 22 i 20 (wyjątkiem Kvandal startująca z belki 19). Początek jutrzejszego konkursu w Oslo o godzinie 16:45. Relację znajdziecie na SkokiPolska.pl.

WYNIKI KWALIFIKACJI>>>     

 

Wiktor Marczuk,
źródło: FIS / PZN / informacja własna

Dodaj komentarz