You are currently viewing PK Lahti: Jonas Schuster prowadzi po pierwszej serii, Paweł Wąsek najwyżej z Polaków
Jonas Schuster (fot. Julia Piątkowska)

PK Lahti: Jonas Schuster prowadzi po pierwszej serii, Paweł Wąsek najwyżej z Polaków

Jonas Schuster prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego w Lahti. Austriak wyprzedza odpowiednio Zaka Mogela ze Słowenii oraz Niemca Martina Hamanna, który swoją pozycję dzieli z Francisco Moerthem z Austrii. W finale wystartuje zaledwie dwóch reprezentantów Polski, wśród których najwyżej sklasyfikowany jest Paweł Wąsek. 

 

Austriak Jonas Schuster po próbie na odległość 126,5 metra prowadzi na półmetku zmagań konkursu Pucharu Kontynentalnego w fińskim Lahti. Lider wyprzedza o zaledwie 0,8 punktu drugiego Zaka Mogela (126 m), który był najlepszy w dwóch seriach treningowych. Wirtualne podium po pierwszej serii uzupełniają Niemiec Martin Hamann (120,5 m) i Austriak Francisco Moerth (122,5 m), którzy do lidera tracą już 7,3 punktu.

Dalej kolejno plasują się kolejno Markus Eisenbichler (123,5 m), Felix Hoffmann (123,5 m), Iver Olaussen (123,5 m), Maximilian Ortner (122 m), Stephan Embacher (120 m) i czołową dziesiątkę zamyka Makim Bartolj (123 m).

Wśród Biało-Czerwonych, podobnie jak w dwóch skokach treningowych poprzedzających konkurs główny, ponownie najlepiej spisał się Paweł Wąsek (119,5 m), który pierwszą serię zakończył na 15 miejscu. Tuż za nim uplasował się Kacper Juroszek ze skokiem na odległość 118 metrów.

Pozostali reprezentanci Polski nie zdołali awansować do finałowej serii. Najbliżej awansu byli Jakub Wolny (108 m) i Kacper Tomasiak (107 m), którzy swój udział w sobotnim konkursie zakończyli odpowiednio na 31. i 32. miejscu. Dalej uplasowali się 42. Łukasz Łukaszczyk (94 m), 45. Jan Habdas (92,5 m) i 48. Tymoteusz Amilkiewicz (84 m). 

Pierwsza seria konkursowa została rozegrana z 12. belki startowej. Początek serii finałowej o godzinie 18:05.

Wyniki pierwszej serii  >>>

 

Anna Fergisz,
źródło: FIS

Dodaj komentarz