You are currently viewing PK Lahti: Markus Eisenbichler wygrywa w niedzielę, Paweł Wąsek tuż za podium!
Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)

PK Lahti: Markus Eisenbichler wygrywa w niedzielę, Paweł Wąsek tuż za podium!

Markus Eisenbichler wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Lahti. Podium uzupełnili dwaj Austriacy – Maximilian Ortner i Stephan Embacher, a tuż za nimi uplasował się Paweł Wąsek.

PucharSwiata Ruka2022 2konkurs fotJuliaPiatkowska MariusEisenbichler 300x200 - PK Lahti: Markus Eisenbichler wygrywa w niedzielę, Paweł Wąsek tuż za podium!

Markus Eisenbichler (131,5 m) utrzymał prowadzenie po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego i pewnie sięgnął po zwycięstwo w niedzielnym konkursie w Lahti. Podium uzupełnili dwaj Austriacy – Maximilian Ortner (127,5 m) i Stephan Embacher (125,5 m), a tuż za nimi, na czwartym miejscu uplasował się Paweł Wąsek (125 m). Piątą pozycję zajął Clemens Aigner (125 m), szóstą Zak Mogel (123,5 m), a na siódme awansował Jonas Schuster (127,5 m). Na ósmej lokacie sklasyfikowano Ivera Olaussena (121 m), a na dziewiątej Maksima Bartolja (129,5 m). Najlepszą dziesiątkę niedzielnych zmagań zamknął Martin Hamman (127 m).

Na trzynastym miejscu niedzielny konkurs zakończył Kacper Juroszek (121 m). Piętnasty był Jakub Wolny (122,5 m), a dwudziesty dziewiąty Tymoteusz Amilkiewicz (90 m).

WYNIKI PIERWSZEJ SERII >>>

WYNIKI CAŁEGO KONKURSU >>>

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Jonas Schuster (1123 pkt), który o zaledwie 5 punktów wyprzedza drugiego Maximiliana Ortnera (1118 pkt). Trzecie miejsce zajmuje Norweg Robin Pedersen (800 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym z reprezentantów Polski jest dwudziesty pierwszy Jakub Wolny (284 pkt).

KLASYFIKACJA GENERALNA PK 2023/2024 >>>

Za tydzień w Zakopanem odbędzie się finał Pucharu Kontynentalnego. Skoczkowie powalczą o punkty drugoligowego cyklu w dniach 16-17 marca w nietypowej, hybrydowej formule oraz przy naśnieżonym wybiegu skoczni.