You are currently viewing Kristoffer Eriksen Sundal kończy sezon i krytykuje jury. „Ci, którzy tam siedzą, przynoszą hańbę zawodom w Holmenkollen”
Kristoffer Eriksen Sundal (fot. Julia Piątkowska)

Kristoffer Eriksen Sundal kończy sezon i krytykuje jury. „Ci, którzy tam siedzą, przynoszą hańbę zawodom w Holmenkollen”

Jeszcze w sobotę świętował największy indywidualny sukces w swojej karierze, a w poniedziałek podjął decyzję o zakończeniu startów w kampanii 2023/2024. Kristoffer Eriksen Sundal w przykrych okolicznościach musiał pożegnać się ze swoim życiowym sezonem.

 

Ambiwalencja – zdaje się, że to ona najpewniej będzie towarzyszyć Kristofferowi Eriksenowi Sundalowi, gdy wspomni miniony weekend Pucharu Świata w Oslo. W sobotę Norweg uzyskał najlepszy wynik w historii swoich występów na najwyższym szczeblu, plasując się na drugiej lokacie. Zdawało się, że wysoką dyspozycję utrzyma drugiego dnia zmagań. Daleko poszybował również w niedzielnych kwalifikacjach (129,5 m), jednak nie ustał swojej próby. Mimo to wystąpił w konkursie i wydawało się, że wyszedł z upadku bez większego szwanku. Choć w zawodach zasadniczych Sundalowi się nie powiodło (32. miejsce), to twierdził, że za ten stan rzeczy odpowiedzialne było jury konkursu, a nie stan zdrowia.

Ci, którzy tam siedzą, przynoszą hańbę zawodom w Holmenkollen. Puszczanie skoczków tylko po to, aby ich puścić jest piekielnie głupie. Mogłem uzyskać znacznie lepszy wynik, jest teraz we mnie mnóstwo złości i frustracji

– grzmiał 23-letni zawodnik, który po sobotnich zawodach zajmował 9. miejsce w klasyfikacji Raw Air. Zaznaczył także, że jego występ w Trondheim jest sprawą otwartą i będzie zależał od jego dalszego samopoczucia.

W poniedziałkowy poranek Sundal przeszedł badania lekarskie, a w najbliższych dniach czeka go także rezonans magnetyczny. Choć nic nie wskazuje na to, by uraz skoczka miał być poważny, to ból prawego kolana zmusił skoczka do wycofania się z reszty startów w bieżącym sezonie.

Chętnie skakałbym do samego końca, szczególnie gdy jestem w takiej formie, lecz teraz niestety nie widzę na to szans. Teraz nadchodzi parę konkursów lotów narciarskich w Vikersund i Planicy, a to dodatkowe ryzyko, którego nie chcę podejmować

– oznajmił Norweg cytowany przez NRK.

Kristoffer Eriksen Sundal ma za sobą drugi i zarazem najlepszy sezon w Pucharze Świata w karierze. W Willingen wywalczył pierwsze pucharowe podium, a miejsca na pudle zajmował później także w Sapporo i Oslo. Zdobył do tej pory łącznie 458 punktów, co po zawodach w Oslo daje mu 17. pozycję w klasyfikacji generalnej.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KRISTOFFER E. SUNDAL (@kristofferesundal)

 

Filip Gil,
źródło: NRK / Instagram (@kristofferesundal)

Dodaj komentarz