You are currently viewing PŚ Pań (Raw Air) TRONDHEIM: Kvandal wyprzedza Prevc na półmetku, Pinkelnig trzecia
Eirin Maria Kvandal (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań (Raw Air) TRONDHEIM: Kvandal wyprzedza Prevc na półmetku, Pinkelnig trzecia

Eirin Maria Kvandal wygrała kolejną serię zaliczaną do norweskiego cyklu Raw Air. Norweżka na dużej skoczni w Trondheim (K-124/HS-138) zapewniła sobie kilka minut temu prowadzenie na półmetku środowego konkursu. 22-latka wyprzedza jednak drugą Nikę Prevc o zaledwie 0,8 punktu. 

 

Będąca na pierwszym miejscu Eirin Maria Kvandal startowała z trzech belek niżej niż reszta zawodniczek, wciąż osiągając najdłuższy skok pierwszej rundy – 127,5 metra. Aktualna prowadząca w Raw Air zapewniła sobie tą próbą przewagę 0,8 punktu nad drugą Niką Prevc, posiadaczką żółtego plastronu lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (127 m). Czołową trójkę uzupełnia aktywnie goniąca Słowenkę w wyścigu o Kryształową Kulę Eva Pinkelnig (124,5 m). Aspiracje do podium w zawodach zgłosiła też Nika Kriznar, także lądując na 124,5-metrowym dystansie. Utytułowana skoczkini traci teraz do Pinkelnig zaledwie 0,1 punktu. Pierwszą piątkę zamyka Alexandria Loutitt z próbą na 123,5 metra.

NikaPrevc PSLahti2024 fotJuliaPiatkowska 300x200 - PŚ Pań (Raw Air) TRONDHEIM: Kvandal wyprzedza Prevc na półmetku, Pinkelnig trzecia
Nika Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Ponownie zwyżkę formy udowadnia Nozomi Maruyama, która na półmetku zawodów w Trondheim plasuje się na szóstej pozycji (119 m). Siódma lokata przypadła zaś Josephine Pagnier, która stara się wrócić do ścisłej czołówki po niewielkim kryzysie ze środkowej części sezonu (122 m). Prócz Kvandal, reprezentantką gospodarzy w czołowej dziesiątce jest także ósma Silje Opseth (121 m). Grono to zamykają dziewiąta Selina Freitag (115,5 m) i dziesiąta Katra Komar (112 m).

Przypomnijmy, że w konkursie na Granasen nie wystartowały reprezentantki Polski. Zarówno Anna Twardosz, jak i Pola Bełtowska odpadły w rozegranym kilka godzin temu prologu. Ze startu w zawodach wycofała się Abigail Strate, która tym samym poważnie oddala się od występu na skoczni mamuciej w Vikersund. Cała pierwsza seria (poza skokiem Eirin Kvandal z 26. belki) została rozegrana z 29. belki startowej.  

WYNIKI PIERWSZEJ SERII>>>

 

Wiktor Marczuk,
źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz