You are currently viewing Duża skocznia w Trondheim wyjątkowo pechowa dla dwóch zawodników. Forfang i Raimund z upadkami
Johann Andre Forfang (fot. Julia Piątkowska)

Duża skocznia w Trondheim wyjątkowo pechowa dla dwóch zawodników. Forfang i Raimund z upadkami

Do kalendarza norweskiego cyklu Raw Air po dłuższej nieobecności powrócił obiekt w Trondheim. Na zmodernizowanej skoczni Granåsen (K-124/HS-138) rozegrano wczoraj konkurs pań i panów. Niestety, rywalizacja mężczyzn zakończyła się dwoma upadkami – bliskie spotkanie ze śniegiem zaliczyli Johann André Forfang oraz Philipp Raimund. 

 

JohannAndreForfang PucharSwiata Ruka2022 1konkurs fotJuliaPiatkowska 300x199 - Duża skocznia w Trondheim wyjątkowo pechowa dla dwóch zawodników. Forfang i Raimund z upadkami
Johann André Forfang (fot. Julia Piątkowska)

Wczoraj na półmetku rywalizacji najwyżej sklasyfikowanym Norwegiem był Johann André Forfang, który skokiem na odległość 133 metrów zapewnił sobie czwartą lokatę. Niestety euforię kibiców, jak i szanse na podium dla gospodarzy rozgonił upadek 28-latka w serii finałowej. Zawodnik po próbie na odległość 139 metrów blisko końca strefy ocenianej poprzez zakantowanie narty stracił równowagę i runął na śnieg.

Poczułem się, jakbym doznał jakiegoś wstrząsu. To szalenie smutna dla mnie sytuacja. Nie jest to jednak moment, żeby się poddać. Wciąż jest o co walczyć, w turnieju pozostaje sporo punktów do ugrania. Muszę po prostu skakać swoje i trzymać się na nogach. Wiele może się jeszcze wydarzyć

– przyznał Forfang tuż po upadku dla norweskiej stacji TV2, co cytuje portal VG.

Ostatecznie 28-latek zakończył konkurs na ósmej lokacie, tracąc również pozycję wicelidera cyklu Raw Air. Obecnie plasuje się na trzeciej pozycji, tuż za Austriakiem Janem Hörlem i liderem, Stefanem Kraftem, do którego traci 46,9 punktu.

Philipp Raimund fotJuliaPiatkowska 300x200 - Duża skocznia w Trondheim wyjątkowo pechowa dla dwóch zawodników. Forfang i Raimund z upadkami
Philipp Raimund (fot. Julia Piątkowska)

Oprócz wspomnianego wcześniej Norwega, wysoką, piątą lokatę po pierwszej serii stracił Philipp Raimund. Podczas lądowania na 136,5-metrowej odległości w drugiej serii stracił równowagę, podparł skok, a następnie tak jak Forfang zsunął się po zeskoku. Ostatecznie mimo upadku wyjechał z Trondheim z 13. pozycją na koncie.

Solidne skoki jak i wyniki, oprócz upadku podczas mojej ostatniej próby. Na szczęście wszystko jest w porządku. Jestem gotowy na loty w Vikersund!

– zapewnił Philipp Raimund poprzez swój profil na Instagramie.

Liderem cyklu nadal pozostaje Stefan Kraft, tuż za nim plasuje się jego rodak Jan Hörl, a czołową trójkę uzupełnia Norweg Johann André Forfang. Zmagania w Vikersund, kończące cykl Raw Air, rozpoczną się jutro od oficjalnego treningu mężczyzn zaplanowanego na godzinę 14:30. Następnie odbędzie się prolog ustalony na 15:30. Transmisję będzie można obejrzeć na platformie Player oraz w Eurosporcie 1. Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl.

 

Oliwia Dela,
źródło: TV2 / VG / instagram.com/hilleraimund

Dodaj komentarz