You are currently viewing FIS Cup Zakopane: Wohlgenannt prowadzi na półmetku, trzech Polaków w drugiej serii
Ulrich Wohlgenannt (fot. Marek Morys)

FIS Cup Zakopane: Wohlgenannt prowadzi na półmetku, trzech Polaków w drugiej serii

Za nami pierwsza punktowana seria w rozegrana ramach długiego weekendu ze skokami na Wielkiej Krokwi (K-125 / HS-140) w Zakopanem. Po pierwszej serii czwartkowych zawodów FIS Cup prowadzi Ulrich Wohlgenannt przed Martinem Hamannem i Daniłem Wasiljewem

 

Najwięcej punktów za skok w pierwszej serii zdobył Ulrich Wohlgenannt, który poszybował na 128,5 metra. O 1,6 punktu wyprzedza na półmetku Martina Hamanna (128,5 m). Na trzecim miejscu plasuje się natomiast Danił Wasiljew (131,0 m). Blisko podium pozostają czwarty Sakutaro Kobayashi (130,0 m), piąty Stefan Rainer (128,0 m) i szósty Karl Haugen Kleppa (130,5 m).

Dalsze pozycje w pierwszej dziesiątki okupują Tomofumi Naito (128,0 m / 7. miejsce), Niklas Bachlinger (127,0 m / 8. miejsce), Johannes Pölz (124,5 m / 9. miejsce) i Andrea Campregher (132,0 m). Różnice punktowe w czołówce są niewielkie, wszak Włoch, który zamyka pierwszą dziesiątkę, traci do pierwszego Wohlgenannta jedynie 6 punktów.

Najwyżej z Polaków na półmetku znajduje się Łukasz Łukaszczyk, który z wiatrem w plecy uzyskał 123,5 m metra w związku z czym zajmuje na ten moment 12. miejsce. W drugiej serii zaprezentują się także siedemnasty Kacper Juroszek (127,0 m) i dwudziesty Tymoteusz Amilkiewicz (126,5 m). Pozostałych siedmiu Polaków zakończyło swój udział w konkursie na pierwszej serii.

Najlepszą odległość pierwszej serii osiągnął Taku Takeuchi, który otwierał serię, przy najmocniejszym wietrze pod narty poszybował na 133,5 metra i na tę chwilę daje mu to 14. miejsce.

Zawodnicy skakali w pierwszej serii z belki ustawionej na stopniu 18, a wiatr na Wielkiej Krokwi kręcił. Seria rozpoczynała się przy mocnym wietrze (1,82 m/s) pod narty, a pod jej koniec dmuchało na przemian z przodu i z tyłu.

Start drugiej serii zaplanowano na 16:48. Relację z niej znajdziecie na SkokiPolska.pl.

WYNIKI PO PIERWSZEJ SERII>>>

 

Filip Gil,
źródło: FIS

Dodaj komentarz