You are currently viewing Oddaj głos na Joannę Kil w plebiscycie FIS! Polska kombinatorka norweska ma za sobą udany sezon
Joanna Kil (fot. Julia Piątkowska)

Oddaj głos na Joannę Kil w plebiscycie FIS! Polska kombinatorka norweska ma za sobą udany sezon

Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosiła plebiscyt na ulubioną kombinatorkę norweską i ulubionego kombinatora norweskiego publiczności. Głosy w ankiecie oddawać można do godz. 18:00 w sobotę 16 marca. Wśród 7 nominowanych zawodniczek znalazła się zwyciężczyni cyklu Pucharu Kontynentalnego – Joanna Kil.

 

ZAGŁOSUJ!>>

Joanna Kil przed laty reprezentowała nasz kraj jako skoczkini narciarska. Dziś jest naszą jedyną zawodniczką kombinacji norweskiej, występującą w konkursach międzynarodowych. Reprezentantka klub KS Chochołów w tym sezonie triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Nie miała sobie równych w trakcie siedmiu rozegranych konkursów, zdobywając imponującą liczbę 550 punktów. To pozwoliło jej wyprzedzić najbliższe rywalki, Sophia Maurus z Niemiec, która zgromadziła 352 punkty oraz Marie Naehring, również z Niemiec, z dorobkiem 333 punktów, i z triumfem zakończyć sezon PK.

Po finałowych zawodach Pucharu Świata w norweskim Trondheim Polka zostanie uhonorowana przez FIS nagrodą.

Ogromny wkład w sukces Polki ma sztab szkoleniowy austriackiej drużyny kombinacji norweskiej, który wspierał naszą zawodniczkę w tegorocznych startach. Kil miała okazję trenować z Austriaczkami, serwismeni z austriackiej drużyny przygotowywali jej narty.

Gorąco zachęcamy Was do oddawania głosów na naszą waleczną rodaczkę!

 

 

Julia Piątkowska,
informacja własna

 

Dodaj komentarz