You are currently viewing Ortner nowym liderem PK. „Podoba mi się to, że pchamy siebie nawzajem z Jonasem do jak najlepszych wyników”
Maximilian Ortner (fot. Marek Morys)

Ortner nowym liderem PK. „Podoba mi się to, że pchamy siebie nawzajem z Jonasem do jak najlepszych wyników”

Po dzisiejszym konkursie w Zakopanem (K-125/HS-140) nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego został Maximilian Ortner. Przed ostatnimi zawodami Austriak wyprzedza swojego rodaka, Jonasa Schustera o 39 punktów. Bratobójczy pojedynek wciąż nie został więc rozstrzygnięty.

 

Przed sobotnimi zmaganiami na Wielkiej Krokwi żółty plastron w swoich rękach miał Jonas Schuster. Wówczas jego przewaga nad drugim Maximilianem Ortnerem wynosiła zaledwie pięć punktów. Dziś sytuacja się odwróciła: Ortner dzięki drugiej lokacie w Zakopanem (133,5 m / 137 m) został nowym liderem cyklu. Schuster zaś zajął siódmą pozycję (132 m / 132 m), przez co w klasyfikacji generalnej PK traci do swojego kolegi z drużyny 39 punktów.

To świetna walka w szeregach naszej drużyny. Podoba mi się to, że pchamy siebie nawzajem z Jonasem do jak najlepszych rezultatów. Moim celem na jutro jest utrzymanie plastronu lidera i wygranie Pucharu Kontynentalnego

– deklaruje Maximilian Ortner w rozmowie z naszym portalem.

DSC05578 300x200 - Ortner nowym liderem PK. "Podoba mi się to, że pchamy siebie nawzajem z Jonasem do jak najlepszych wyników"
Maximilian Ortner (fot. Marek Morys)

21-letni Austriak cały sezon 2023/2024 spędził w Pucharze Kontynentalnym, nie opuszczając ani jednego konkursu tego cyklu. Ortner siedmiokrotnie stawał na podium zawodów „drugiej ligi”, przy czym dwukrotnie wygrywał. W Pucharze Świata tej zimy wystąpił tylko raz – w Innsbrucku, gdzie nie udało mu się jednak przebrnąć kwalifikacji.

Zawsze trzeba prezentować się z jak najlepszej strony. Jeśli nie przeskoczysz pewnego poziomu, to nie wystartujesz w Pucharze Świata

– mówi reprezentant Austrii.

Jeśli chodzi o starty w zmaganiach najwyższej rangi, konkurencja w Austrii jest naprawdę spora. Aktualnie aż trzydziestu zawodników tego kraju ma zapewnione prawo startu w Pucharze Świata. W tej kwestii nie pomagają zredukowane kwoty startowe, bowiem w najlepszym wypadku Andreas Widhölzl może powołać maksymalnie sześciu skoczków.

Teraz ranga Pucharu Kontynentalnego zdecydowanie wzrosła. Porównując poprzedni sezon z obecnym, to aktualnie naprawdę jest o co walczyć. Mamy zagwarantowane o jedno miejsce mniej w elicie, więc prestiż „drugiej ligi” idzie do góry

– twierdzi Ortner.

Jutro w Zakopanem odbędzie się ostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego 2023/2024. Na godzinę 11:00 zaplanowana jest seria próbna, a zawody zasadnicze rozpoczną się o 12:00. Relację ze zmagań znajdziecie na SkokiPolska.pl.

 

korespondencja z Zakopanego, Wiktor Marczuk

 

Dodaj komentarz