You are currently viewing Łukasz Łukaszczyk: „Jakby mi ktoś rok temu powiedział, że będę mieć taki sezon, to bym nie uwierzył”
Tymoteusz Amilkiewicz i Łukasz Łukaszczyk (fot. Marek Morys)

Łukasz Łukaszczyk: „Jakby mi ktoś rok temu powiedział, że będę mieć taki sezon, to bym nie uwierzył”

Tej zimy głośno było o międzynarodowych sukcesach zaledwie 16-letniego Łukasza Łukaszczyka. To brązowy medalista Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Podczas rywalizacji z cyklu FIS Cup zdradził nam swoje odczucia po przełomowym dla niego sezonie: – Jakby mi ktoś rok temu powiedział, że będę mieć taki sezon, to bym nie uwierzył – stwierdził polski junior.

 

Zima 2023/2024 na pewno na długo zostanie w pamięci zawodnika klubu TS Wisła Zakopane. Ostatnie miesiące to regularne punktowanie Łukasza Łukaszczyka w zawodach z cyklów Alpen Cup oraz FIS Cup. To jednak nie koniec sukcesów 16-latka, który z Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Gangwon wrócił z brązowym medalem indywidualnym. Podobnie było również podczas debiutu na Mistrzostwach Świata Juniorów w Planicy, gdzie razem z kolegami z drużyny zdobył brązowe „śnieżynki”.

Po tej zimie jestem bardzo zadowolony. Niesamowity jest ten sezon. Nawet nie wiem jak to ująć, bo w poprzednim sezonie startowałem tylko w Orlen Cup i na jednym FIS Cupie. Jakby ktoś mi powiedział rok temu, że będę mieć taki sezon, to bym nie uwierzył

– powiedział uradowany Łukaszczyk.

batch DSC 0115 300x200 - Łukasz Łukaszczyk: "Jakby mi ktoś rok temu powiedział, że będę mieć taki sezon, to bym nie uwierzył”
Łukasz Łukaszczyk (fot. Zuzanna Janeczek)

Jak wiadomo, po sezonie 2022/2023 kadrę narodową juniorów przemodelowano na rzecz współpracy ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego. Dzięki tej zmianie młodsi zawodnicy nie powoływani wcześniej do reprezentacji dostali szansę na rozwój i występy na arenie międzynarodowej. Jednym z nich jest również wspomniany Łukasz Łukaszczyk, dla którego taki ruch był szansą na uzyskanie przełomowych rezultatów. Jako jego kluczowe hasło, oprócz ciężkiej pracy, należy wskazać: wyjazdy na obozy.

Szczególnie pomogły wyjazdy na obozy. Właśnie przez nie tak się rozskakałem na różnych obiektach. To jest dla mnie naprawdę ważna rzecz

– stwierdził junior. 

Łukaszczyk sezon 2023/2024 kończy jako 12. zawodnik w cyklu Alpen Cup, 29. w FIS Cup (dwa razy w czołowej dziesiątce zawodów), a także z trzema konkursami Pucharu Kontynentalnego, w których zdobył punkty. To bardzo obiecujący prognostyk na przyszłość i pozostaje mieć nadzieję, że dalsza kariera 16-latka będzie się zdrowo rozwijać. 

 

korespondencja z Zakopanego, Oliwia Dela

Dodaj komentarz