You are currently viewing PŚ Pań Planica: Eva Pinkelnig i Sara Takanashi najlepsze w ostatnich treningach w sezonie
Eva Pinkelnig (fot. Zuzanna Janeczek)

PŚ Pań Planica: Eva Pinkelnig i Sara Takanashi najlepsze w ostatnich treningach w sezonie

Dziś na Srednjiej Skakalnicy (K-95 / HS-102) w Planicy swój sezon Pucharu Świata zakończą panie. Eva Pinkelnig wygrała pierwszy trening i zrezygnowała ze startu w drugim. Pod jej nieobecność najlepszy skok oddała Sara Takanashi.

 

Eva Pinkelnig najlepsza w pierwszym treningu

Druga zawodniczka klasyfikacji uzyskała 94,5 metra. Na taką samą odległość poszybowała Thea Minyan Bjoerseth, która zakończyła serię na trzecim miejscu. Druga była rewelacja Raw Air – Heidi Dyhre Traaserud (93,5 m). Miejsca w pierwszej piątce wywalczyły także Tina Erzar (92,5 m) i Lisa Eder (94,5 m). 

Dalej była szósta Marita Kramer (93,0 m), siódma Annika Sieff (91,5 m) i na ósmym miejscu Sara Takanashi (91,0 m). Ostatnie miejsca w dziesiątce przypadły Julii Mühlbacher (94,0 m) i Larze Malsiner (91,0 m). Zwyciężczyni Kryształowej Kuli, Nika Prevc, uzyskała w swoim skoku 85 metrów, co uplasowało ją na 16. pozycji.

Pierwszy trening przeprowadzono z 15. platformy startowej przy nieznacznych podmuchach wiatru.

Drugi trening łupem Sary Takanashi

W drugiej serii treningowej na starcie nie pojawiła się Eva Pinkelnig. Pod jej nieobecność najdalej poszybowała Sara Takanashi – 100 metrów i wygrała trening. Punkt K obiektu przekroczyła także druga Lisa Eder (97,5 m). Trzecie miejsce zajęła Alexandria Loutitt (93,0 m). Zaraz za pierwszą trójką tym razem Heidi Dyhre Traaserud (90,0 m), a czołową piątkę zamknęła Thea Minyan Bjoerseth (94,5 m).

Za nimi uplasowała się Jacqueline Seifriedsberger (93,0 m), Nika Prevc poprawiła się, zajmując 7. miejsce (92,0 m) i wyprzedzając ósmą rodaczkę Nikę Kriznar (91,0 m). Do pierwszej dziesiątki załapały się także Yuki Ito (90,5 m) i Juliane Seyfarth (88,0 m).

Niebezpiecznego upadku po skoku na 91 metrów doznała Niemka Luisa Görlich. Zawodniczka została wzięta na kontrolę do szpitala i nie wystąpi w finałowym konkursie. 

Drugi trening rozpoczął się z belki nr 16, lecz najazd obniżano na stopnie 15. i 14. po skokach kolejno Eder i Takanashi. Start pierwszej serii o godzinie 17:00.

WYNIKI TRENINGU>>>

 

Filip Gil,
źródło: FIS

Dodaj komentarz