You are currently viewing PŚ Planica: Timi Zajc górą w serii próbnej, Aleksander Zniszczoł szósty
Timi Zajc (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

PŚ Planica: Timi Zajc górą w serii próbnej, Aleksander Zniszczoł szósty

Najlepszym skoczkiem serii próbnej przed piątkowym konkursem Pucharu Świata w Planicy był Timi Zajc, który lądował na 234 metrze. W najlepszej trójce znaleźli się także Stefan Kraft (219,5 m) oraz Domen Prevc (230,5 m). Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był szósty Aleksander Zniszczoł (222 m).

 

W serii próbnej przed piątkowym konkursem na Letalnicy (HS 240) świetnie zaprezentowali się reprezentanci gospodarzy. Aż czterech z nich uplasowało się w czołowej dziesiątce. Pierwsze miejsce zajął Timi Zajc, który oddał także najdłuższy skok w całej rywalizacji. Słoweniec lądował na 234 metrze. Dokładnie dziesięć punktów do Zajca stracił Stefan Kraft, który osiągnął odległość 219,5 metra. Drugim najdłuższym skokiem serii próbnej może pochwalić się kolejny z reprezentantów gospodarzy – Domen Prevc. Osiągnął on odległość 230,5 metra i uplasował się na trzeciej pozycji.

Czwarte miejsce wywalczył Daniel Huber (208 m), a piąty był Peter Prevc (224 m). Na szóstej pozycji, po locie na 222 metry, został sklasyfikowany Aleksander Zniszczoł. Siódmy był Pius Paschke (211,5 m), ósmy Lovro Kos (204 m), a dziewiąty Robin Pedersen (214 m). Czołową dziesiątkę zamknęli ex aequo Alex Insam (219,5 m) i Johann André Forfang (214 m).

Pierwsza seria oceniana ruszy o godzinie 15:00.

 

Zuzanna Janeczek
źródło: FIS

Dodaj komentarz