You are currently viewing Mały sukces skoków we Francji! Joséphine Pagnier wśród nagrodzonych podczas gali Chrono d’Or 2024
Joséphine Pagnier (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Mały sukces skoków we Francji! Joséphine Pagnier wśród nagrodzonych podczas gali Chrono d’Or 2024

Bohaterka pierwszych weekendów minionego sezonu została wyróżniona podczas posezonowej gali Chrono d’Or 2024 w hotelu Impérial Palace w Annecy. Francuska skoczkini otrzymała nagrodę dla najlepszej przedstawicielki narciarstwa klasycznego w swoim kraju. To pierwsze takie wyróżnienie w jej karierze.

 

Jak co roku, po zakończeniu sezonu zimowego, z inicjatywy Francuskiej Federacji Narciarskiej (FFS), Rady Departamentu Górnej Sabaudii, a także dziennika Le Dauphiné Libéré wraz z podlegającą mu redakcją Ski Chrono zorganizowano galę Chrono d’Or, podczas której nagrodzono najlepszych narciarzy i snowboardzistów we Francji. Nagrody przyznawane są w jedenastu kategoriach. Narciarstwo klasyczne, biathlon, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne i snowboard dzielone są na przedstawicieli męskich i żeńskich. Najważniejszą nagrodą jest jednak Mistrz Mistrzów przyznawana najlepszemu z grona wyróżnionych w pozostałych kategoriach.

Poczynania Joséphine Pagnier w minionym sezonie, a szczególnie na jego początku, nie umknęły uwadze we Francji. Silne marki medialne zainteresowały się jej sukcesem, a sama zawodniczka po dwóch zwycięstwach i łącznie trzech konkursach zakończonych obecnością na podium finiszowała rozgrywki na 7. miejscu klasyfikacji generalnej, notując najlepszy sezon w karierze. Wyniki 21-latki być może wpłyną także na rozwój dyscypliny w jej kraju, bowiem zainteresowanie organizacją Pucharu Świata Pań w przeciągu najbliższych kilku lat zgłosił domowy ośrodek skoczkini – Chaux-Neuve, które do tej pory było bardziej kojarzone z kombinacją norweską, niż z samymi skokami.

Za najlepszą zimę w karierze Pagnier na gali Chrono d’Or 2024 doczekała się pierwszego wyróżnienia. Skoczkini otrzymała nagrodę dla najlepszej przedstawicielki narciarstwa klasycznego we Francji! W głosowaniu wyprzedziła dwie biegaczki: Delhpine Claudel i Florę Dolci. Równolegle w kategorii panów nagrodzono biegacza narciarskiego – Lucasa Chanavata. Mistrza Mistrzów otrzymał Cyprien Sarrazin, który był drugim najlepszym zjazdowcem minionego sezonu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

 

 

Karol Cześnik
Źródło: Ledauphine.com

Dodaj komentarz