You are currently viewing Zmiany w sztabach szkoleniowych kadr Niemiec! Bohaterami roszad byli trenerzy Polaków
Niemcy (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Zmiany w sztabach szkoleniowych kadr Niemiec! Bohaterami roszad byli trenerzy Polaków

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) ogłosił zmiany w sztabach szkoleniowych reprezentacji narodowych panów i pań. Heinz Kuttin, do niedawna będący trenerem dwuboistów, objął kadrę pań, zajmując miejsce Thomasa Juffingera. Michal Doležal zrezygnował z posady asystenta Stefana Horngachera.

 

Heinz Kuttin nowym szkoleniowcem Niemek:

Byli szkoleniowcy kadry narodowej polskich skoczków stali się niespodziewanie bohaterami roszad w strukturach trenerskich DSV. Heinz Kuttin, prowadzący Biało-Czerwonych w latach 2004-2006, a będący do niedawna opiekunem niemieckich dwuboistów, został nowym szkoleniowcem tamtejszych skoczkiń. Zastąpił w tej roli Thomasa Juffingera, który w trybie awaryjnym musiał przejąć stery tuż przed startem minionego sezonu. Niedługo po rozegraniu Mistrzostw Niemiec, które odbyły się na początku października, Maximilian Mechler ogłosił rezygnację z funkcji głównego prowadzącego kobiecą kadrą narodową, z którą związany był ponad 2,5 roku. Powodem miało być wyczerpanie formuły współpracy.

Praca z tym zespołem przez te wszystkie lata sprawiała mi wiele radości. Do samego końca współpracy osiągaliśmy ogromne sukcesy. Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni zdałem sobie sprawę, że nie docieram już do zespołu w sposób który był niezbędny, aby móc w przyszłości odnosić kolejne sukcesy. Mimo że żałuję momentu w którym rezygnuję, to jestem głęboko przekonany, że jest to właściwy i konsekwentny krok.

– powiedział Mechler cytowany przez Niemiecki Związek Narciarski.

Po sezonie 23/24 władze DSV wreszcie znalazły nowego kandydata na to stanowisko. Juffinger natomiast powróci do roli asystenta i będzie wspierał Kuttina swoim doświadczeniem z ubiegłych lat.

Kuttin wykonywał bardzo dobrą robotę w kombinacji norweskiej przez cztery lata. Jako trener skoków narciarskich może pochwalić się ogromnym doświadczeniem i bogatym CV. Teraz wniesie całe swoje know-how do drużyny kobiet.

– mówi Horst Hüttel, dyrektor sportowy DSV.

Chcemy odnosić sukcesy od rozgrywek juniorskich aż po najwyższy poziom. Szczególny nacisk położony będzie oczywiście na drużynę narodową, chcemy pokazać się z jak najlepszej strony w Pucharze Świata i powalczyć o medale na Mistrzostwach Świata 2025 w Trondheim.

– zadeklarował Kuttin cytowany przez DSV.

 

Michal Doležal opuszcza sztab Stefana Horngachera:

O ile można było się spodziewać poszukiwań nowego szkoleniowca dla kadry pań, tak odejście byłego trenera Polaków z lat 2019-2022 jest sporym zaskoczeniem. Z kadrą narodową panów, prowadzoną przez Stefana Horngachera, współpracował jedynie 2 lata. Rolę asystenta kolejnego z byłych szkoleniowców reprezentacji Polski pełnił po opuszczeniu Biało-Czerwonych w burzliwych okolicznościach, o których głośno było podczas zakończenia sezonu 21/22 w Planicy. Z niemiecką drużyną rozstał się na własną prośbę. Nieznana jest na ten moment przyszłość czeskiego trenera. Następcę Doležala DSV ma ogłosić w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DSV_Nordisch (@dsv_nordisch)

 

Karol Cześnik
Źródło: DSV

Dodaj komentarz