You are currently viewing Eetu Nousiainen już po operacji kolana. Kiedy możemy spodziewać się powrotu 26-latka na skocznię?
Eetu Nousiainen (fot. Zuzanna Janeczek)

Eetu Nousiainen już po operacji kolana. Kiedy możemy spodziewać się powrotu 26-latka na skocznię?

Tegoroczny finał Pucharu Świata w Planicy odbył się przy mocno dodatnich temperaturach, co niekorzystnie wpłynęło na stan zeskoku Letalnicy. Jedną z jego ofiar był Fin Eetu Nousiainen, który już w kwalifikacjach doznał upadku skutkującego zerwaniem więzadeł krzyżowych. W materiale opublikowanym na oficjalnym koncie drużyny fińskich skoczków na Instagramie skoczek oznajmił, że ma już za sobą operację.

 

W poniedziałek przeszedłem operację, podczas której operowano moje kontuzjowane po upadku w Planicy kolano. Zabiegł przebiegł pomyślnie i z kolanem powinno być wszystko w porządku, lecz przez najbliższe dni będę przykuty do łóżka. Czas pokaże więcej

– przekazał Nousiainen.

Właściwą rehabilitację będę mógł zacząć za kilka tygodni. Powrót do skoków potrwa długo, nie będę mógł skakać prawdopodobnie nawet do grudnia. Przebieg mojej rehabilitacji będę relacjonował w mediach społecznościowych. Na ten moment wszystko jest raczej w porządku, do tego stopnia do jakiego w takiej sytuacji może być… Nie poddam się, wrócę silniejszy

– zapewnia ponadto 26-latek i dziękuje za dotychczasowe wsparcie w trudnej sytuacji.

Eetu Nousiainen to 53. zawodnik Pucharu Świata 2023/2024, co czyni go trzecim z Finów. Utrata istotnego punktu kadry nie jest jednak mimo wszystko obecnie największym zmartwieniem ekipy Suomi. Tamtejszy związek zmaga się z problemami finansowymi, przez które przyszłość trenerów na swoich stanowiskach i przygotowania do sezonu 2024/2025 stoją pod dużym znakiem zapytania.

 

Filip Gil,
źródło: Instagram (@sjteamfin)

Dodaj komentarz