You are currently viewing Skocznia w Courchevel doczeka się przebudowy. W planach również modernizacja okolicznej infrastruktury
Skocznie w Courchevel (fot. Julia Piątkowska)

Skocznia w Courchevel doczeka się przebudowy. W planach również modernizacja okolicznej infrastruktury

Kandydatura Francji znajduje się na ostatniej prostej do potwierdzenia organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2030. W tym celu poddano inspekcji lokalizacje, które będą gospodarzami rywalizacji w poszczególnych dyscyplinach. Komisja zajrzała także na skocznie w Courchevel. Jak się okazuje, kompleks czeka modernizacja przed igrzyskami.

 

Francuzi pozostają głównym kandydatem do organizacji zimowej imprezy czterolecia w 2030 roku i nic nie wskazuje, by coś się miało w tej materii zmienić. Przyszli gospodarze przygotowują się zatem do organizacji, doglądając stanu posiadanych już obiektów, które będą gospodarzami poszczególnych rywalizacji. Na oględziny specjalna komisja przybyła również co Courchevel, aby przyjrzeć się tamtejszemu kompleksowi skoczni Tremplin du Praz.

Jak podaje portal Nordic Mag, obiekt znany głownie z organizacji LGP czeka modernizacja. W planach znajduje się przede wszystkim powiększenie dużej skoczni do HS-140 (aktualnie HS-135), a także postawienie nowego oświetlenia, modernizacja wyciągu oraz wieży sędziowskiej. Ponadto planowane jest również powiększenie trybun. 

to projekty, które mieliśmy w założeniach, lecz dzięki kandydaturze możemy je zrealizować. Igrzyska są dla francuskich skoków narciarskich niesamowitą szansą.

– mówi Nicolas Bal z klubu w Courchevel.

Dokładna data rozpoczęcia prac nie została jeszcze oficjalnie przedstawiona. Nic nie wskazuje jednak na to, by realizacja inwestycji miała nastąpić w najbliższych miesiącach. Według kalendarza, który czeka na ostateczną akceptację, na obiekcie ponownie zainaugurowane mają zostać letnie rozgrywki w skokach narciarskich. Z Francji rywalizacja ma przenieść się następnie do Wisły.

Tremplin du Praz po raz drugi w swojej historii będzie organizowało rywalizacje w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w ramach zimowych igrzysk. O medale olimpijskie walczono tu już w 1992 roku, gdy gospodarzem imprezy było Albertville. Na normalnej skoczni triumfował Austriak Ernst Vettori przed rodakiem Martinem Höllwarthem oraz Finem Tonim Nieminenem. Brązowy medalista ze skoczni normalnej został kilka dni później złotym medalistą na dużym obiekcie. Srebro przypadło ponownie Höllwarthowi, natomiast brąz Heinzowi Kuttinowi. W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się być Finowie, którzy o niecałe 2 punkty pokonali Austriaków. Na najniższym stopniu podium stanęła Czechosłowacja.

 

Karol Cześnik
Źródło: Nordicmag.info

Dodaj komentarz