You are currently viewing Zmiana warty na stanowisku trenera czeskiej kadry kobiet. Martin Bayer rezygnuje ze stanowiska
Karolina Indráčková (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Zmiana warty na stanowisku trenera czeskiej kadry kobiet. Martin Bayer rezygnuje ze stanowiska

Po solidnym dla Czeszek sezonie niespodziewanie ze stanowiska głównego trenera zrezygnował Martin Bayer, który zdecydował się nie przedłużać umowy z powodów rodzinnych. W miejsce słowackiego szkoleniowca przyjdzie jego rodak – Dominik Ďurčo, który wcześniej już współpracował z czeskimi skoczkiniami. 

 

Veronika Jencova fotJurijKodrun 300x200 - Zmiana warty na stanowisku trenera czeskiej kadry kobiet. Martin Bayer rezygnuje ze stanowiska
Veronika Jenčová (fot. Jurij Kodrun)

Za Czeszkami zima, którą z pewnością śmiało mogą określić udaną, biorąc pod uwagę stan tamtejszych skoków i możliwości sportowo-finansowe. Karolina Indráčková zdobyła 145 punktów Pucharu Świata Pań i zajęła 29. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jej siostra, Anežka, zwyciężyła w jednym z konkursów Pucharu Interkontynentalnego w Innsbrucku, a także dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium w Lillehammer. Powracająca po kontuzji kolana Veronika Jenčová w Ljubnie pierwszy raz w karierze awansowała do drugiej serii konkursu PŚ Pań, a podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Planicy zajęła 5. miejsce w rywalizacji indywidualnej.

Znaczny udział w powyższych wynikach Czeszek miał słowacki szkoleniowiec Martin Bayer. To pod jego wodzą zanotowały wzrost formy i wyraźnie poprawiły wyniki. Po dwóch latach przynosząca owoce współpraca dobiegła końca. Bayer postanowił nie przedłużać umowy z Czeskim Związkiem Narciarskim. Jak podaje związek w komunikacie, powodem miały być kwestie rodzinne.

Przykro nam, ale rozumiemy stanowisko Martina i w pełni je szanujemy. Dojazd do Czech był dla niego niekiedy problematyczny. Teraz ma szansę na pracę niedaleko domu, więc oczywiście ją przyjął.

– przekazał Vit Hacek, kierujący skokami narciarskimi w Czeskim Związku Narciarskim.

Martin Bayer wykonał świetną robotę w drużynie kobiet. Wszyscy się z tym zgadzamy i myślę, że kibice również. Ostatni sezon kobiecej drużyny można zaliczyć do najbardziej udanych w historii. 

– dodał Filip Sakala, pełniący funkcję dyrektora sportowego.

Obowiązki pierwszego trenera przejmie rodak Bayera – Dominik Ďurčo. Nie jest on postacią anonimową dla czeskich skoczkiń, ponieważ już wcześniej miał współpracować z drużyną prowadzoną przez Bayera.

Dziewczyny starają się podnosić swoje umiejętności, a zbliżające się kwalifikacje olimpijskie dostarczają kolejnego impulsu motywacyjnego. Po długim czasie drużyna kobiet może wystawić cztery solidne zawodniczki w konkursie drużynowym. O zamiarze przeniesienia się bliżej domu poinformowałem kierownictwo z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieli wystarczająco dużo czasu na znalezienie odpowiedniego następcy. Dobrze znam przyszłego trenera, pracowaliśmy razem przez cały ubiegły rok. W zespole pozostaje także mój asystent – Jaroslav Šimek. Sądzę, że dziewczyny trafiają w dobre ręce.

– powiedział Bayer.

Dominik Ďurčo w przeszłości był skoczkiem narciarskim, lecz nie podbił tej dyscypliny sportu jako czynny zawodnik. Większe szanse na to może mieć w roli szkoleniowca kadry, która mimo przeszkód organizacyjnych prezentuje potencjał do osiągania co najmniej solidnych rezultatów.

 

Karol Cześnik
Źródło: Czech-ski.com

Dodaj komentarz