You are currently viewing Katharina Ellmauer kończy karierę. Niejednokrotnie stawała na podium konkursów rangi FIS
Katharina Ellmauer (fot. Julia Piątkowska)

Katharina Ellmauer kończy karierę. Niejednokrotnie stawała na podium konkursów rangi FIS

Wczoraj poprzez wpis na Instagramie Austriaczka Katharina Ellmauer poinformowała o końcu swojej przygody ze skokami narciarskimi. 23-latka w krótkim komunikacie przekazała, że to czas na rozpoczęcie nowej drogi życiowej.

 

„To była miłość, ale przyszedł koniec. Czas, abym zaczęła nową drogę. Chcę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali. 16 lat skakania, wiele doświadczeń, przejechanych krajów, trochę sukcesów i porażek. Nigdy nie osiągnęłabym tego bez Was. Jestem bardzo dumna z tego, że mogłam być częścią skokowej rodziny” – przekazała wczoraj Katharina Ellmauer, która tym wpisem na Instagramie położyła kres swojej karierze skoczkini narciarskiej. W zawodach rangi FIS debiutowała 9 lat temu w Villach, mając niespełna 15 lat.

Jeszcze w zeszłym sezonie reprezentantka Austrii czterokrotnie meldowała się na podium zawodów z cyklu Pucharu Interkontynentalnego: zajęła dwa drugie miejsca w Falun oraz dwa trzecie w Lahti. Całe zmagania ukończyła na 6. pozycji w klasyfikacji generalnej. Kiedy kobieca druga liga była jeszcze Pucharem Kontynentalnym, udało jej się wygrać konkurs w Lake Placid odbywający się w marcu 2022 roku.

Ellmauer to także druga zawodniczka FIS Cup 2020/2021. Wówczas lepsza od 23-latki była tylko Nejka Repinc Zupančič. Austriaczka kilkukrotnie była częścią grupy krajowej w zawodach Pucharu Świata na przestrzeni ostatnich kilku lat, nie zdobywając jednak punktów do wyścigu o Kryształową Kulę.

 

Wiktor Marczuk,
źródło: instagram.com/kodl_20
  

Dodaj komentarz