You are currently viewing Koniec kariery Erica Fuchsa. Niemiec nie znalazł się w kadrach na sezon 2024/2025
Eric Fuchs (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Koniec kariery Erica Fuchsa. Niemiec nie znalazł się w kadrach na sezon 2024/2025

Poprzez smutne słowa zawarte w swoim wpisie na Instagramie ze skokami narciarskimi pożegnał się Eric Fuchs. Niemiec, znany głównie ze startów w FIS Cup i Pucharze Kontynentalnym, kończy karierę między innymi z powodu utraty ważnego wsparcia finansowego.

 

Gdy kilkanaście dni temu reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów ogłosiła kadry na sezon 2024/2025, to nie znalazł się w nich 23-letni Eric Fuchs. Wczorajszym popołudniem zakomunikował na Instagramie, że to czas na zakończenie jego przygody ze skokami narciarskimi. „Ten dzień jest jednym z najtrudniejszych w moim życiu, a może nawet tym najtrudniejszym. Moje występy zeszłej zimy nie były dobre, przez co straciłem miejsce w grupie wsparcia Bundeswehry (niemieckie siły zbrojne – przyp. red.). W tym momencie muszę zakończyć swoją karierę. Po prawie 20 latach ciężko mi wykonać ten krok z łatwością, ale niestety nadszedł czas, by zakopać to dziecięce marzenie i przyznać przed sobą, że nigdy nie byłem wystarczająco dobry” – pisze Niemiec w swoim oświadczeniu.

Fuchs w ostatnich latach prezentował się publiczności w zawodach FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego. Czterokrotnie stawał na podium zawodów trzeciej ligi, z czego raz, we Frenštácie pod Radhoštěm w sierpniu 2022 roku, udało mu się wygrać. W „Kontynentalu” nie miał już takiego szczęścia, bowiem ani razu nie zapunktował w konkursie tej rangi. 23-latek był także częścią niemieckiej ekipy na Mistrzostwach Świata Juniorów 2021 w Lahti. Tam indywidualnie zajął 34. miejsce, a zmagania drużynowe ukończył na 8. lokacie.

„Niestety nie osiągnąłem swojego największego celu, czyli sukcesu z najlepszymi przyjaciółmi w zawodach drużynowych. To sprawia, że cała sytuacja jest dla mnie jeszcze trudniejsza. (…) Mimo ciężkich chwil nie żałuję ani sekundy spędzonej w skokach i chciałbym przeżyć to wszystko jeszcze raz. To był świetny czas i ludzie, którzy nigdy nie skakali na nartach, nie zrozumieją mojej miłości do tego sportu” – zaznaczył Fuchs, a pod koniec swojego wpisu podziękował Bundeswehrze, przyjaciołom, trenerom i wszystkim, którzy mu pomogli.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Eric Fuchs (@fuchser01)

 

Wiktor Marczuk,
źródło: instagram.com/fuchser01 

 

Dodaj komentarz