You are currently viewing Niemiecki skoczek doznał poważnej kontuzji. Roth: „Złamałem obojczyk w kilku miejscach”
Luca Roth (fot. Julia Piątkowska)

Niemiecki skoczek doznał poważnej kontuzji. Roth: „Złamałem obojczyk w kilku miejscach”

Fatalnie rozpoczął się wiosenno-letni okres przygotowawczy do sezonu 2024/2025 dla jednego z reprezentantów Niemiec. Luca Roth poinformował w mediach społecznościowych o poważnym upadku, na skutek którego doznał kontuzji. Co stało się 24-latkowi?

Niestety podczas moich pierwszych letnich skoków w Stams, złamałem obojczyk w kilku miejscach. Teraz czas na krótką przerwę, a później na powrót na skocznię. Bardzo dziękuję ratownikom medycznym i lekarzom ze Stams i Innsbrucka

– napisał skoczek, który w nowym rozdaniu w niemieckich kadrach znalazł sie w grupie I B prowadzonej przez trenera Ronny Hornchuha. Ponadto 24-latek opublikował na Instagramie zdjęcie ze szpitala w austriackim Innsbrucku po przeprowadzonym zabiegu. Wszystko wskazuje jednak na to, że Niemiec jeszcze tego lata powróci na skocznię i nie będzie miał problemów z normalnym wkroczeniem w sezon zimowy.

W minionym sezonie zimowym Luca Roth trzykrotnie wystartował w konkursach Pucharu Świata, jednak ani w Garmisch-Partenkirchen, ani podczas lotów w Oberstdorfie i Planicy nie zdołał znaleźć się w finałowej trzydziestce. Z sukcesami startował za to w „drugoligowym” Pucharze Kontynentalnym, w którym zanotował jedno zwycięstwo (w Lillehammer), a później także trzecie miejsce (w Brotterode). Ostatecznie w klasyfikacji generalnej tego cyklu zameldował się na jedenastej pozycji.

Swój potencjał niemiecki zawodnik udowodnił szczególnie poprzedniego lata. W klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix 2023 zajął dwunastą lokatę, a w sierpniu zajmując trzecie miejsce w Wiśle, po raz pierwszy zameldował się na podium zawodów najwyższej rangi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Luca Roth (@_lucaroth_)

 

Bartosz Leja,
źródło: Instagram.com/_lucaroth_ / informacja własna

 

Dodaj komentarz