You are currently viewing Mika Kojonkoski potwierdza – Igor Medved nowym głównym szkoleniowcem reprezentacji Finlandii
Igor Medved (fot. Bartosz Leja)

Mika Kojonkoski potwierdza – Igor Medved nowym głównym szkoleniowcem reprezentacji Finlandii

To, co nieco ponad tydzień temu było jedynie pogłoską, teraz wiadomo już oficjalnie. Fiński dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Mika Kojonkoski przekazał fińskiemu nadawcy publicznemu YLE, że Igor Medved przejmie ekipę Suomi. Wersję tę potwierdza także sam zainteresowany. 

 

42-letni Słoweniec Igor Medved związał się z Finami kontraktem jednorocznym z opcją przedłużenia o kolejny rok. Umowa obowiązuje od dzisiaj, tj. 1 czerwca 2024 roku. Z uwagi na trudną sytuację finansową Fińskiego Związku Narciarskiego pensja Medveda do końca października ma być opłacana z dotacji Fińskiego Komitetu Olimpijskiego. Wcześniej Związek informował trenerów o możliwym braku środków na finansowanie nowych umów. Dla Medveda, który do sezonu 2023/2024 opiekował się rodzimą kadrą B, posada szkoleniowca Finów będzie pierwszą pracą poza granicami swojej ojczyzny. Słoweniec to ponadto drugi w historii obcokrajowiec na stanowisku trenera fińskich skoczków. W latach 2016-2018 prowadził ich Austriak Andreas Mitter.

NikoKytosaho PSPlanica2024 fotBartoszLeja 300x201 - Mika Kojonkoski potwierdza - Igor Medved nowym głównym szkoleniowcem reprezentacji Finlandii
Niko Kytösaho (fot. Bartosz Leja)

W poprzednim sezonie skoczków z Finlandii prowadził Lauri Hakola. Ten opuścił swoich podopiecznych po zaledwie jednym przepracowanym sezonie, tłumacząc swoje posunięcie przyczynami osobistymi. Dodajmy, że pod skrzydłami Medveda do kampanii 2024/2025 nie będzie trenować najlepszy z Finów w minionym sezonie – Niko Kytösaho. Ten skrytykował fiński system szkolenia i zapowiedział indywidualne przygotowania do zimy pod okiem swojego wuja – Pekki.

 


Filip Gil

źródło: YLE

Dodaj komentarz