You are currently viewing Anna Odine Strøm powróciła na skocznię. Kontuzja zabrała jej dużą część sezonu 2023/2024
Anna Odine Strøm (fot. Julia Piątkowska)

Anna Odine Strøm powróciła na skocznię. Kontuzja zabrała jej dużą część sezonu 2023/2024

Po groźnym upadku, do którego doszło w grudniu zeszłego roku podczas Pucharu Świata w Engelbergu, Anna Odine Strøm powróciła do treningów. Swoje pierwsze skoki po absencji oddała na skoczniach w Lillehammer i Oslo.  

 

W połowie grudnia 2023 roku Anna Odine Strøm w trakcie piątkowych zawodów Pucharu Świata kobiet w Engelbergu doznała upadku, który wykluczył ją z akcji na pozostałą część sezonu 2023/2024. Norweżka skontuzjowała wówczas swoje więzadło w lewym kolanie, z czym wiązała się długa rehabilitacja. 

Można przez to przejść. Anna może wykorzystać to jako motywację

– mówił wówczas ojciec zawodniczki, Øivind.

W sobotę Norweski Związek Narciarski poinformował, że 26-latka powróciła na skocznię. Swoje pierwsze próby oddała na obiektach w Lillehammer i Oslo. W poście Hopplandslaget przekazano, że aktualnym celem Strøm jest kwalifikacja do kadry na zbliżające się Mistrzostwa Świata 2025 w Trondheim.

Anna Odine Strøm to drużynowa multimedalistka Mistrzostw Świata. Indywidualnie na tej imprezie także zdobyła medal – miało to miejsce podczas zeszłorocznego czempionatu w Planicy. Jej życiowym rezultatem w Pucharze Świata jest czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej osiągnięte w sezonie 2022/2023. Norweżka posiada również srebrny krążek Igrzysk Europejskich w konkursie mikstów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HoppNorge (@hopplandslaget)

 

Wiktor Marczuk,
źródło: instagram.com/hopplandslaget

Dodaj komentarz