You are currently viewing To oficjalne! Znamy trenera i sztab Kamila Stocha. Powrót Michala Doležala [ZDJĘCIA]
Prezes PZN Adam Małysz, Kamil Stoch i Michal Doležal (fot. Kornelia Kamińska)

To oficjalne! Znamy trenera i sztab Kamila Stocha. Powrót Michala Doležala [ZDJĘCIA]

To już oficjalne – poznaliśmy nowego trenera Kamila Stocha! Do pracy z trzykrotnym mistrzem olimpijskim powróci Michal Doleżal, który w latach 2019-2022 jako trener główny prowadził polską kadrę A. Kto jeszcze znajdzie się w sztabie 37-latka?

 

Tuż po sezonie 2023/2024 w mediach zaczęły pojawiać się informacje o tym, że Kamil Stoch może przystąpić do kolejnych treningów pod okiem własnego sztabu szkoleniowego. Potwierdziło się to w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego opublikowanym 24 kwietnia. – Kamil Stoch zwrócił się do Polskiego Związku Narciarskiego, iż chciałby organizować swoje przygotowania do sezonu 2024/2025 pod okiem trenera skupiającego się wyłącznie na jego osobie. Polski Związek Narciarski respektuje prośbę Kamila Stocha i zajmie się stworzeniem ramowych warunków dla indywidualnego przygotowania do sezonu – czytaliśmy w ogłoszeniu.

Pod koniec maja poznaliśmy kadry polskich skoczków na nadchodzący sezon. Przy nazwisku Kamila Stocha można było zauważyć dopisek świadczący o tym, że trzykrotny mistrz olimpijski faktycznie będzie trenował pod okiem trenera indywidualnego. Dzisiaj w Szczawnicy o 15:00 odbędzie się konferencja w której udział weźmie sam zawodnik, a także prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Adam Małysz i nowy, indywidualny trener skoczka.

Jak potwierdzono podczas konferencji prasowej, indywidualnym trenerem Kamila Stocha zostanie Michal Doležal! Przypomnijmy, że Czech w latach 2019-2022 pracował na stanowisku głównego trenera polskiej kadry A, osiągając w tamtym czasie m.in. mistrzostwo świata z Piotrem Żyłą w 2021 roku czy Turniej Czterech Skoczni z Kamilem Stochem w sezonie 2020/2021. Doleżal po ostatnim sezonie odszedł z pracy w reprezentacji Niemiec, gdzie pełnił stanowisko asystenta Stefana Horngachera. 

To jednak nie wszystko! W indywidualnym sztabie znajdzie się także Łukasz Kruczek, z którym Stoch w 2014 roku sięgnął po dwa złote medale igrzysk olimpijskich w Soczi. Kruczek wcieli się w rolę asystenta trenera głównego – Michala Doleżala. Osobistym serwismenem Orła z Zębu będzie Kacper Skrobot, a fizjoterapeutą Łukasz Gębala. Wspomniana dwójka wcześniej przez lata współpracowała z kadrą narodową w skokach narciarskich.

 

Fotorelacja z konferencji prasowej w Szczawnicy (fot. Kornelia Kamińska):

 

Weronika Brodowska, Bartosz Leja,
korespondencja ze Szczawnicy

 

Dodaj komentarz