You are currently viewing Lovro Kos, Timi Zajc i Tina Erzar rywalizowali w szczytnym celu w ramach Revija Skokov 2024 w Lublanie
Lovro Kos (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Lovro Kos, Timi Zajc i Tina Erzar rywalizowali w szczytnym celu w ramach Revija Skokov 2024 w Lublanie

Revija Skokov to doroczny pokazowy festiwal skoków narciarskich organizowany w stolicy Słowenii w jednym z najważniejszych ośrodków szkolących przyszłych reprezentantów kraju. Celem jest promocja dyscypliny, zabawa, a w tym roku także zbiórka pieniędzy na obóz szkoleniowy dla młodych skoczków. Festiwal co roku kończy się sukcesem, nie brakuje bowiem publiki, a w miejscowym klubie SSK Ilirija fachu skoczka narciarskiego uczy się liczne grono adeptów.

 

W 51. edycji festiwalu Revija Skokov na kompleksie Mostec nie zabrakło najbardziej znanych postaci słoweńskich skoków. W sobotę na belce startowej usiedli m.in. Lovro Kos, Timi Zajc, Žak Mogel, Tina Erzar czy Katra Komar. Ich start miał szczytny cel, bowiem organizatorzy wydarzenia zbierali w ten sposób pieniądze na zgrupowanie w Planicy dla młodych skoczków. Za każdy uzyskany metr w popołudniowej rywalizacji krajowy browar Laško, będący od lat sponsorem słoweńskich skoków, wpłacał 1€ na konto zbiórki. Łącznie udało się zebrać 5263,5€. Skoczkowie i skoczkinie rywalizowali na skoczni K-55/HS-62 w trzech seriach, a najwięcej punktów (175,5) uzyskała tegoroczna mistrzyni świata juniorów z Planicy – Tina Erzar (59,5 m/ 58,5 m/57,5 m). O zaledwie pół punktu z utalentowaną juniorką przegrał Žak Mogel (55,5 m/60 m/59,5 m), natomiast trzeci wynik wypracował przedstawiciel stołecznego klubu i stały uczestnik Pucharu Świata – Lovro Kos (58,5 m/56,5 m/58,5 m). Najdłuższym skokiem zmagań może się pochwalić Miha Sinčič (60,5 m).

Revija Skokov Mostec 2024 SSKIlirija Lublana 290x300 - Lovro Kos, Timi Zajc i Tina Erzar rywalizowali w szczytnym celu w ramach Revija Skokov 2024 w Lublanie
Wyniki głównej rywalizacji w ramach Revija Skokov 2024 (fot. SSK Ilirija)

 

Przed południem rozegrano konkursy juniorskie. Triumf w kategorii U20 kobiet wywalczyła Tina Erzar. Przedstawicielka klubu SSK Ihan na skoczni HS-62 uzyskała 58,5 oraz 56,5 metra i zapisała na koncie 229,5 pkt. O niecałe 9 punktów z utalentowaną skoczkinią przegrała Taja Terbovšek z klubu SSK Ljubno ob Savinji BTC. Juniorka z rocznika 2009 osiągnęła 53 oraz 55 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęła jej rówieśniczka i najlepsza w tej rywalizacji przedstawicielka miejscowego SSK Ilirija – Nina Kontrec po dwukrotnym uzyskaniu odległości 52,5 m. Tuż za podium, nieco niespodziewanie, znalazła się Urša Vidmar, która w minionym sezonie kilkukrotnie meldowała się w najlepszej dziesiątce Pucharu Interkontynentalnego.

Wyniki rywalizacji juniorek U20>>>

Wśród mężczyzn do lat 20, w gronie zaledwie trzech skoczków, najlepszy okazał się być Jošt Bogataj (55,5 m/54,5 m). Drugie miejsce zajął Nejc Ingolič (55,5 m/56 m), który do zwycięzcy stracił najwięcej w drugim skoku, otrzymując od sędziów wyraźnie niższe noty za styl. Trzecie miejsce zajął Marcel Stražišar (50 m/51 m). O zaledwie jednego zawodnika więcej miała rywalizacja do lat 18. W tej kategorii wiekowej triumfował Tobias Javornik (56,5 m/52 m). Drugie miejsce zajął Jaša Jurišič (54 m/50 m), a trzecie Maks Čuček (52,5 m/49 m). Zaledwie 2 punkty do podium stracił Nik Kurent (52,5 m/49 m). Wszyscy zawodnicy w kategoriach U20 oraz U18 są przedstawicielami miejscowego SSK Ilirija.

Wyniki rywalizacji juniorów U20>>>

Wyniki rywalizacji juniorów U18>>>

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Flight Fest (@flight_fest)

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / SKK Ilirija / Sloski.si

Dodaj komentarz