You are currently viewing Pierwszy w historii Szwecji dzień skoków narciarskich zakończony sukcesem!
Frida Westman (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Pierwszy w historii Szwecji dzień skoków narciarskich zakończony sukcesem!

W miniony weekend, 8 czerwca, w ośrodku narciarskim Väsjöbacken pod Sztokholmem zorganizowano pierwszy w historii Szwecji dzień skoków narciarskich. Na skocznię Sollenkollen przybyło prawie 300 osób, a wśród gości byli Frida Westman i Jan Boklöv.

 

Dzień rozpoczął się od skoków w wykonaniu najlepszych szwedzkich zawodników, którzy na codzień trenują w norweskim Trondheim. Towarzyszyli im także reprezentanci klubu Sollentuna, w którego siedzibie zorganizowano całe przedsięwzięcie. Przybyli goście mieli możliwość zjechania ze skoczni, poćwiczenia swojej równowagi, a także wzięcia udziału w quizie i zawodach pięcioboju. Jednak przede wszystkim mogli spróbować swoich sił w skokach narciarskich. Każdy z uczestników dostał medal, koszulkę oraz dyplom. Podczas wydarzenia wystąpił także raper Shazaam, który wykonał swój utwór zainspirowany dyscypliną.

Na święto skoków narciarskich zaproszono także Fridę Westman oraz legendę szwedzkich skoków, Jana Boklöva. Westman nie tylko oprowadzała gości, lecz także pomagała w przygotowaniach do wydarzenia.

Pomagałam między innymi w mediach społecznościowych przed dniem skoków narciarskich

– mówiła Frida, która powoli wraca do treningów po operacji kolana.

Inicjatorka całego wydarzenia, Marit Stub Nybelius, jest bardzo zadowolona z tego, jak przebiegł ten dzień.

Wspaniale było zobaczyć tak wiele szczęśliwych osób, młodych jak i starszych, którzy przyjechali do Sollentuny, żeby spróbować i porozmawiać o skokach narciarskich. To naprawdę podnosi na duchu, że „pomysł na projekt”, który narodził się w lutym, odniósł taki sukces. Teraz skupiamy się na przyszłym roku

– oznajmiła Nybelius.

Więcej o szwedzkich skokach i ich rozwoju pisaliśmy TUTAJ.

 

Zuzanna Janeczek
źródło: skidor.com

Dodaj komentarz