Kraj: Niemcy
Punkt K: 125 m
Wielkość skoczni (HS): 140 m
Igelit: jest
Rok budowy: 1934
Przebudowy: 1950, 1978, 1996, 2007
Certyfikat FIS ważny do: 2018 r.
Pojemność trybun: 35.000
Oficjalny rekord skoczni: 143,5 m (Simon Ammann SUI, 01.01.2010 r., PŚ / TCS)
Rekord skoczni: 145,0 m (Anders Jacobsen NOR, 31.12.2014 r., PŚ / TCS – kwalifikacje)
Letni rekord skoczni: 140,5 m (Jurij Tepes SLO, 08.07.2010 r., LPK & Lukas Hlava CZE, 08.07.2010 r., LPK)
Długość najazdu: 96 m
Nachylenie najazdu: 35°
Długość progu: 6,9 m
Wysokość progu: 3,13 m
Nachylenie progu: 11°
Średnia prędkość na progu: 94,3 km/h
Nachylenie zeskoku: 34,7°
Podia zawodów Pucharu Świata / Turnieju Czterech Skoczni:
Data (skocznia/zawody) | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
01.01.2019 (HS-140 / PŚ, TCS) | |||
01.01.2018 (HS-140 / PŚ, TCS) | K. Stoch POL | R. Freitag GER | A. Fannemel NOR |
01.01.2017 (HS-140 / PŚ, TCS) | D.A. Tande NOR | K. Stoch POL | S. Kraft AUT |
01.01.2016 (HS-140 / PŚ, TCS) | P. Prevc SLO | K. Gangnes NOR | S. Freund GER |
01.01.2015 (HS-140 / PŚ, TCS) | A. Jacobsen NOR | S. Ammann SUI | P. Prevc SLO |
01.01.2014 (HS-140 / PŚ, TCS) | T. Diethart AUT | T. Morgenstern AUT | S. Ammann SUI |
01.01.2013 (HS-140 / PŚ, TCS) | A. Jacobsen NOR | G. Schlierenzauer AUT | A. Bardal NOR |
01.01.2012 (HS-140 / PŚ, TCS) | G. Schlierenzauer AUT | A. Kofler AUT | D. Ito JPN |
01.01.2011 (HS-140 / PŚ, TCS) | S. Ammann SUI | P. Karelin RUS | A. Małysz POL |
01.01.2010 (HS-140 / PŚ, TCS) | G. Schlierenzauer AUT | W. Loitzl AUT | S. Ammann SUI |
01.01.2009 (HS-140 / PŚ, TCS) | W. Loitzl AUT | S. Ammann SUI | H. Olli FIN |
01.01.2008 (HS-140 / PŚ, TCS) | G. Schlierenzauer AUT | J. Ahonen FIN | M. Neumayer GER |
01.01.2007 (HS-125 / PŚ, TCS) | A. Kuettel SUI | M. Hautamaeki FIN | N. Kasai JPN |
01.01.2006 (HS-125 / PŚ, TCS) | J. Jnda CZE | J. Ahonen FIN | M. Hautamaeki FIN |
01.01.2005 (HS-125 / PŚ, TCS) | J. Ahonen FIN | T. Morgenstern AUT | G. Spaeth GER |
01.01.2004 (K-115 / PŚ, TCS) | S. Pettersen NOR | M. Hoellwarth AUT | G. Spaeth GER |
01.01.2003 (K-115 / PŚ, TCS) | P. Peterka SLO |
A. Małysz POL A. Goldberger AUT |
– |
01.01.2002 (K-115 / PŚ, TCS) | S. Hannawald GER | A. Widhoelzl AUT | A. Małysz POL |
01.01.2001 (K-115 / PŚ, TCS) | N. Kasai JPN | D. Vassiliev RUS | A. Małysz POL |
01.01.2000 (K-115 / PŚ, TCS) | A. Widhoelzl AUT | M. Harada JPN | J. Ahonen FIN |
01.01.1999 (K-115 / PŚ, TCS) | M. Schmitt GER | J. Ahonen FIN | N. Kasai JPN |
01.01.1998 (K-115 / PŚ, TCS) | K. Funaki JPN | M. Harada JPN | H. Saito JPN |
01.01.1997 (K-115 / PŚ, TCS) | P. Peterka SLO | A. Goldberger AUT | T. Okabe JPN |
01.01.1996 (K-107 / PŚ, TCS) | R. Schwarzenberger | E. Bredesen NOR | J. Weissflog GER |
01.01.1995 (K-107 / PŚ, TCS) | J. Ahonen FIN | A. Goldberger AUT | J. Soininen FIN |
01.01.1994 (K-107 / PŚ, TCS) | E. Bredesen NOR | J. Wessflog GER | T. Okabe JPN |
01.01.1993 (K-107 / PŚ, TCS) | N. Kasai JPN | J. Wessflog GER | A. Goldberger AUT |
01.01.1992 (K-107 / PŚ, TCS) | A. Felder AUT | T. Nieminen FIN | S. Zuend SUI |
01.01.1991 (K-107 / PŚ, TCS) |
J. Weissflog DDR A. Felder AUT |
– | S. Horngacher AUT |
01.01.1990 (K-107 / PŚ, TCS) | J. Weissflog DDR | R. Laakkonen FIN | F. Jez CSV |
01.01.1989 (K-107 / PŚ, TCS) | M. Nykaenen FIN | J. Weissflog DDR | R. Laakkonen FIN |
01.01.1988 (K-107 / PŚ, TCS) | M. Nykaenen FIN | S. Taellberg SWE | J. Weissflog DDR |
01.01.1987 (K-107 / PŚ, TCS) | A. Bauer BRD | J. Kalso FIN | U. Findeisen DDR |
01.01.1986 (K-107 / PŚ, TCS) | P. Ploc CSV | E. Vettori AUT | P. Ulaga YUG |
01.01.1985 (K-107 / PŚ, TCS) | J. Weissflog DDR | J. Puikkonen FIN | K. Ostwald DDR |
01.01.1984 (K-107 / PŚ, TCS) | J. Weissflog DDR | H. Sumi SUI | K. Ostwald DDR |
01.01.1983 (K-107 / PŚ, TCS) | A. Kogler AUT | S. Braaten NOR | J. Weissflog DDR |
01.01.1982 (K-107 / PŚ, TCS) | R. Ruud NOR | M. Deckert DDR | A. Bauer BRD |
01.01.1981 (K-107 / PŚ, TCS) | H. Bulau CAN | P. Bergerud NOR | A. Kogler AUT |
01.01.1980 (K-107 / PŚ, TCS) | H. Neuper AUT | J. Puikkonen FIN | J. Saetre NOR |
01.01.1979 (TCS) | J. Samek CSV | B. Norcic YUG | P. Kokkonen FIN |
01.01.1978 (TCS) | J. Danneberg DDR | K. Ylianttila FIN | H. Glass DDR |
01.01.1977 (TCS) | J. Danneberg DDR | T. Innauer AUT | H. Duschek DDR |
01.01.1976 (TCS) | T. Innauer AUT | K. Schnabl AUT | J. Danneberg DDR |
01.01.1975 (TCS) | K. Schnabl AUT | K. Ylianttila FIN | H. Millonig AUT |
01.01.1974 (TCS) | W. Steiner SUI | H.G. Aschenbach DDR | D. Kampf DDR |
01.01.1973 (TCS) | R. Schmidt DDR | D. Kampf DDR | J. Lidak CSV |
01.01.1972 (TCS) | Y. Kasaya JPN | T. Kaeyhkoe FIN | I. Mork NOR |
01.01.1971 (TCS) | I. Mork NOR | J. Raska CSV | T. Kaeyhkoe FIN |
01.01.1970 (TCS) | J. Raska CSV | A. Jeglanov SOV | V. Belousov SOV |
01.01.1969 (TSC) | B. Wirkola NOR | A. Jeglanov SOV | F. Rydval CSV |
01.01.1968 (TCS) | B. Wirkola NOR | D. Neuendorf DDR | R. Bachler AUT |
01.01.1967 (TCS) | B. Wirkola NOR | R. Bachler AUT | V. Kankkonen FIN |
01.01.1966 (TCS) | P. Lukkariniemi FIN | B. Wirkola NOR | V. Kankkonen FIN |
01.01.1965 (TCS) | E. Pukka FIN | H. Ihle BRD | H. Kurz BRD |
01.01.1964 (TCS) | V. Kankkonen FIN | N. Halonen FIN | J. Przybyła POL |
01.01.1963 (TCS) | T. Engan NOR | G. Thoma BRD | M. Bolkart BRD |
01.01.1962 (TCS) | G. Thomas BRD | W. Egger AUT | W. Happle BRD |
01.01.1961 (TCS) | K. Tsakadze SOV | H. Recknagel DDR | N. Zandanel ITA |
01.01.1960 (TCS) | M. Bolkart BRD | T. Kivela FIN | J. Slibar YUG |
01.01.1959 (TCS) | H. Recknagel DDR | K. Tsakadze SOV | N. Schamov SOV |
01.01.1958 (TCS) | W. Egger AUT | N. Schamov SOV | W. Lesser DDR |
01.01.1957 (TCS) | N. Kamenski SOV | E. Kirjonen FIN | P. Uotinen FIN |
01.01.1956 (TCS) | H. Silvenoinen FIN | E. Kirjonen FIN | H. Glass DDR |
01.01.1955 (TCS) | A. Kallakorpi FIN | E. Kirjonen FIN | H. Silvenoinen FIN |
01.01.1954 (TCS) | O.B. Bjoernstad NOR | E. Kirjonen FIN | E. Moemmoe FIN |
01.01.1953 (TCS) | A. Doelplads NOR | J. Bradl AUT | T. Brutscher BRD |