Kuusamo Rukatunturi Klaudia.Zadebska - Ruka / Kuusamo - Rukatunturi HS-142

Kraj: Finlandia
Punkt konstrukcyjny (K):
120 metrów

Wielkość skoczni (HS): 142 metry
Igelit: jest
Rok budowy: 1964 r.
Przebudowy: 1996 r.
Certyfikat FIS ważny do: 30.04.2022 r.

Oficjalny rekord skoczni mężczyzn:
149,0 m (Anže Lanišek SLO, 26.11.2019 r., Puchar Świata)
Rekord skoczni mężczyzn:
150,5 m (Ville Larinto FIN, 26.11.2010 r., trening przed PŚ)

Letni rekord skoczni mężczyzn:
145,0 m (Jarkko Määttä FIN, 08.09.2018 r., krajowe zawody)
Letni rekord skoczni kobiet:
112,0 m (Julia Tervahartiala FIN, 08.09.2018 r., krajowe zawody)
Najdłuższy skok mężczyzn (nieoficjalnie):
152,0 m (Sigurd Pettersen NOR, 18.11.2004 r., nieoficjalny trening)
152,0 m (Johann André Forfang NOR, 24.11.2022 r., nieoficjalny trening)

Długość najazdu: 100,5 m
Nachylenie najazdu: 35°
Długość progu: 6,75 m
Wysokość progu: 3,5 m
Nachylenie progu: 11,3°
Średnia prędkość na progu: 94,7 km/h
Nachylenie zeskoku: 36,9°

 

Podia zawodów Pucharu Świata mężczyzn:

data 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
27.11.2022      
26.11.2022 Anze Lanisek SLO Stefan Kraft AUT Piotr Żyła POL
28.11.2021 Anze Lanisek SLO Karl Geiger GER Markus Eisenbichler GER
27.11.2021 Ryoyu Kobayashi JPN Anze Lanisek SLO Markus Eisenbichler GER
29.11.2020 Halvor Egner Granerud NOR Markus Eisenbichler GER Dawid Kubacki POL
28.11.2020 Markus Eisenbichler GER Piotr Żyła POL Dawid Kubacki POL
01.12.2019 konkurs odwołany
30.11.2019 Daniel Andre Tande NOR Philipp Aschenwald AUT Anze Lanisek SLO
25.11.2018 Ryoyu Kobayashi JPN Andreas Wellinger GER Kamil Stoch POL
24.11.2018 Ryoyu Kobayashi JPN Kamil Stoch POL Piotr Żyła POL
26.11.2017 Jernej Damjan SLO Johann Andre Forfang NOR Andreas Wellinger GER
25.11.2017 Norwegia
Robert Johansson
Anders Fannemel
Daniel Andre Tande
Johann Andre Forfang
Niemcy
Markus Eisenbichler
Pius Paschke
Andreas Wellinger
Richard Freitag
Japonia
Taku Takeuchi
Ryoyu Kobayashi
Noriaki Kasai
Junshiro Kobayashi
26.11.2016 Severin Freund GER Daniel Andre Tande NOR Manuel Fettner AUT
25.11.2016 Domen Prevc SLO Severin Freund GER Peter Prevc SLO
28.11.2015 konkurs odwołany
27.11.2015 konkurs odwołany
29.11.2014 Simon Ammann SUI
Noriaki Kasai JPN
Severin Freund GER
28.11.2014 Simon Ammann SUI Daiki Ito JPN Noriaki Kasai JPN
30.11.2013 konkurs odwołany
29.11.2013 Gregor Schlierenzauer AUT Marinus Kraus GER Thomas Morgenstern AUT
01.12.2012 Severin Freund GER Dmitriy Vassiliev RUS Simon Ammann SUI
30.11.2012 Niemcy
Andreas Wellinger
Michael Neumayer
Richard Freitag
Severin Freund
Austria
Wolfgang Loitzl
Manuel Fettner
Gregor Schlierenzauer
Thomas Morgenstern
Słowenia
Robert Kranjec
Jurij Tepes
Jaka Hvala
Peter Prevc
27.11.2011 Andreas Kofler AUT Gregor Schlierenzauer AUT Thomas Morgenstern AUT
27.11.2011 Austria
Wolfgang Loitzl
Andreas Kofler
Gregor Schlierenzauer
Thomas Morgenstern
Japonia
Junshiro Kobayashi
Shohei Tochimoto
Taku Takeuchi
Daiki Ito
Rosja
Dmitriy Vassiliev
Anton Kalinichenko
Roman Trofimov
Denis Kornilov
28.11.2010 Andreas Kofler AUT Thomas Morgenstern AUT Simon Ammann SUI
27.11.2010 Austria
Thomas Morgenstern
Wolfgang Loitzl
Andreas Kofler
Gregor Schlierenzauer
Norwegia
Bjoern Einar Romoeren
Anders Bardal
Anders Jacobsen
Tom Hilde
Japonia
Shohei Tochimoto
Noriaki Kasai
Taku Takeuchi
Daiki Ito
28.11.2009 Bjoern Einar Romoeren NOR Pascal Bodmer GER Wolfgang Loitzl AUT
27.11.2009 Austria
Wolfgang Loitzl
Andreas Kofler
Gregor Schlierenzauer
Thomas Morgenstern
Niemcy
Michael Uhrmann
Michael Neumayer
Pascal Bodmer
Martin Schmitt
Finlandia
Matti Hautamaeki
Kalle Keituri
Harri Olli
Janne Ahonen
29.11.2008 Finlandia
Ville Larinto
Kalle Keituri
Harri Olli
Matti Hautamaeki
Austria
Wolfgang Loitzl
Martin Koch
Gregor Schlierenzauer
Thomas Morgenstern
Niemcy
Felix Schoft
Michael Uhrmann
Martin Schmitt
Michael Neumayer
29.11.2008 Simon Ammann SUI Wolfgang Loitzl AUT Gregor Schlierenzauer AUT
01.12.2007 Thomas Morgenstern AUT Bjoern Einar Romoeren NOR Tom Hilde NOR
30.11.2007 Norwegia
Bjoern Einar Romoeren
Tom Hilde
Anders Bardal
Roar Ljoekelsoey
Austria
Wolfgang Loitzl
Martin Koch
Gregor Schlierenzauer
Thomas Morgenstern
Finlandia
Matti Hautamaeki
Harri Olli
Arttu Lappi
Janne Ahonen
25.11.2006 konkurs odwołany
24.11.2006 Arttu Lappi FIN Simon Ammann SUI Anders Jacobsen NOR
26.11.2005 Robert Kranjec SLO Janne Ahonen FIN Michael Uhrmann GER
26.11.2005 Jakub Janda CZE Janne Ahonen FIN Robert Kranjec SLO
28.11.2004 Janne Ahonen FIN Thomas Morgenstern AUT Jakub Janda CZE
27.11.2004 Janne Ahonen FIN Alexander Herr GER Martin Hoellwarth AUT
30.11.2003 Sigurd Pettersen NOR Adam Małysz POL Veli-Matti Lindstroem FIN
28.11.2003 Matti Hautamaeki FIN Adam Małysz POL Veli-Matti Lindstroem FIN
30.11.2002 Andreas Widhoelzl AUT Janne Ahonen FIN Primoz Peterka SLO
29.11.2002 Primoz Peterka SLO Adam Małysz POL Janne Ahonen FIN
08.12.1996 Primoz Peterka SLO Lasse Ottesen NOR Takanobu Okabe JPN
07.12.1996 Takanobu Okabe JPN Kazuyoshi Funaki JPN Andreas Goldberger AUT