Planica Nordic Center fot.Julia .Piatkowska2 - Planica - Srednja skakalnica (HS-102)

Kraj: Słowenia
Punkt konstrukcyjny (K):
95 metrów

Wielkość skoczni (HS): 102 metry
Igelit: jest
Rok budowy: 2012
Certyfikat FIS ważny do: 30.04.2028 r.

Zimowy rekord skoczni mężczyzn:
106,0 m (Dejan Judež SLO, 16.02.2014 r.)
106,0 m (Andraž Pograjc SLO, 06.01.2019 r.)
Letni rekord skoczni mężczyzn:
109,0 m (Vid Vrhovnik SLO, 03.10.2020 r., Mistrzostwa Słowenii w kombinacji norweskiej)
Oficjalny zimowy rekord skoczni kobiet:
102,5 m (Daniela Iraschko-Stolz AUT, 25.01.2014 r., Puchar Świata)
102,5 m (Sara Takanashi JPN, 26.01.2014 r., Puchar Świata)
102,5 m (Daniela Iraschko-Stolz AUT, 26.01.2014 r., Puchar Świata)

Długość najazdu: 88,5 km
Nachylenie najazdu: 34°
Długość progu: 6,4 km
Wysokość progu: 2,4 m
Nachylenie progu: 10,5°
Średnia prędkość na progu: 88,38 km/h
Nachylenie zeskoku: 35,17°

 

Podia zawodów rangi mistrzowskiej mężczyzn:

data / zawody 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
26.02.2023
Mistrzostwa Świata
konkurs mikstów
     
25.02.2023
Mistrzostwa Świata
k. indywidualny

     
27.01.2023
EYOF
k. mikstów
Słowenia
Tinkara Komar
Nik Heberle
Nika Prevc
Luka Filip
Polska
Natalia Słowik
Wiktor Szozda
Pola Bełtowska
Klemens Joniak
Niemcy
Selina Koelle
Lasse Deimel
Joanna Eberle
Alex Reiter
25.01.2023
EYOF
k. drużynowy
Austria
Johannes Poelz
Simon Steinberger
Jakob Steinberger
Stephan Embacher
Polska
Tymoteusz Amilkiewicz
Klemens Staszel
Wiktor Szozda
Klemens Joniak
Niemcy
Lukas Nellenschulte
Lasse Deimel
Alex Reiter
Julian Fussi
23.01.2023
EYOF
Stephan Embacher AUT Klemens Joniak POL Wiktor Szozda POL
29.01.2003
EYOF
Jon Aaraas NOR Zvonko Kordez SLO Rok Benkovic SLO
28.01.2003
EYOF
k. drużynowy
Słowenia
Rok Benkovic
Zvonko Kordez
Jaka Oblak
Norwegia
Terje Hilde
Morten Gjesvold
Jon Aaraas
Austria
Nicolas Fettner
Gerald Wambacher
Roland Mueller

 

Podia zawodów rangi mistrzowskiej kobiet:

data / zawody 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
26.02.2023
Mistrzostwa Świata
konkurs mikstów

     
25.02.2023
Mistrzostwa Świata
k. drużynowy

Niemcy
Anna Rupprecht
Luisa Goerlich
Selina Freitag
Katharina Althaus
Austria
Chiara Kreuzer
Julia Muehlbacher
Jacqueline Seifriedsberger
Eva Pinkelnig
Norwegia
Maren Lundby
Eirin Maria Kvandal
Thea Minyan Bjoerseth
Anna Odine Stroem
23.02.2023
Mistrzostwa Świata
k. indywidualny

Katharina Althaus GER Eva Pinkelnig AUT Anna Odine Stroem NOR 
27.01.2023
EYOF
k. mikstów
Słowenia
Tinkara Komar
Nik Heberle
Nika Prevc
Luka Filip
Polska
Natalia Słowik
Wiktor Szozda
Pola Bełtowska
Klemens Joniak

Niemcy
Selina Koelle
Lasse Deimel
Joanna Eberle
Alex Reiter
25.01.2023
EYOF
k. drużynowy

Słowenia
Tinkara Komar
Katarina Pirnovar
Taja Bodlaj
Nika Prevc
Włochy
Giada Delugan
Greta Pinzani
Martina Zanitzer
Noelia Vuerich
Niemcy
Selina Koelle
Nadine Faerber
Christina Feicht
Joanna Eberle
23.01.2023
EYOF
Nika Prevc SLO Sina Arnet Anezka Indrackova CZE
29.01.2003
EYOF
Anette Sagen NOR Ulrike Graessler GER Katrin Stafaner AUT

 

Podia zawodów Pucharu Świata mężczyzn:

data 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
11.12.1994 Andreas Goldberger AUT Mika Laitinen FIN Lasse Ottesen NOR
10.12.1994 Kazuyoshi Funaki JPN Andreas Goldberger AUT Janne Ahonen FIN
11.12.1993 Espen Bredesen NOR Takanobu Okabe JPN Andreas Goldberger AUT
25.03.1989 Jens Weissflog GER Andreas Felder AUT Ari-Pekka Nikkola FIN
26.03.1988 Primoz Ulaga YUG Pavel Ploc CSV Ernst Vettori AUT
22.03.1986 Matti Nykaenen FIN Andreas Felder AUT Franz Neulaendtner AUT
26.03.1984 Jens Weissflog GER Mike Holland USA Janusz Malik POL
26.03.1983 Matti Nykaenen FIN Primoz Ulaga YUG Olav Hansson NOR
27.03.1982 Ole Bremseth NOR Per Bergerud NOR Massimo Rigoni ITA
21.03.1981 Jari Puikkonen FIN Horst Bulau CAN Axel Zitzmann GER
21.03.1980 Hans Millonig AUT Armin Kogler AUT Primoz Ulaga YUG

 

Podia zawodów Pucharu Świata kobiet:

data 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
26.01.2014 Daniela Iraschko-Stolz AUT Sara Takanashi JPN Carina Vogt GER
25.01.2014 Daniela Iraschko-Stolz AUT Sara Takanashi JPN Carina Vogt GER