polska flaga - POLSKA (kadry mężczyzn)

 

Reprezentacja Polski mężczyzn na sezon 2021/2022:

Kadra narodowa A mężczyzn:

Zawodnicy:

  • Kamil Stoch (ur. 1987 r.) – KS Eve-nement Zakopane
  • Dawid Kubacki (1990) – TS Wisła Zakopane
  • Piotr Żyła (1987) – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jakub Wolny (1995) – LKS Klimczok Bystra
  • Stefan Hula (1986) – KS Eve-nement Zakopane
  • Klemens Murańka (1994) – TS Wisła Zakopane
  • Paweł Wąsek (1999) – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Tomasz Pilch (2000) – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Aleksander Zniszczoł (1994) – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Andrzej Stękała (1995) – AZS Zakopane
  • Kacper Juroszek (2001) – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jarosław Krzak (2000) – PKS Olimpijczyk Gilowice
  • Maciej Kot (1991) – AZS Zakopane (zawodnik będzie trenował indywidualnie z trenerem Jakubem Kotem)

Sztab szkoleniowy kadry A mężczyzn:

  • Michał Doležal – trener główny
  • Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
  • Maciej Maciusiak – asystent trenera głównego
  • Andrzej Zapotoczny – trener techniczny
  • Radek Žídek – trener techniczny
  • Krzysztof Miętus – trener techniczny
  • Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
  • Tomasz Żurawiecki – fizjoterapeuta
  • Kacper Skrobot – serwisant
  • Maciej Kreczmer – serwisant
  • Kamil Skrobot – serwisant

Osoby współpracujące:

  • dr Harald Pernitsch – konsultant naukowy
  • Aleksander Winiarski – lekarz
  • Jakub Kozel – fizjoterapeuta
  • Piotr Krężałek – biomechanik
  • Adam Małysz – Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN
  • Paweł Witczak – Kierownik organizacyjny
  • Anna Karczewska – osoba do kontaktu z mediami

 

Kadra narodowa młodzieżowa (juniorów):

Zawodnicy:

  • Jan Habdas (ur. 2003 r.) – LKS Klimczok Bystra
  • Mateusz Gruszka (2001) – AZS Zakopane
  • Szymon Jojko (2001) – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Arkadiusz Jojko (2001) – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Szymon Zapotoczny (2003) – KS Eve-nement Zakopane
  • Klemens Joniak (2005) – LKS Poroniec Poronin
  • Adam Niżnik (2002) – TS Wisła Zakopane
  • Tymoteusz Amilkiewicz (2005) – AZS Zakopane

Zawodnicy rezerwowi*

  • Kacper Tomasiak (2007) – LKS Klimczok Bystra
  • Robert Ryś (2003) – LKS Olimpia Goleszów
  • Wiktor Szozda (2006) – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Gabriel Kukuczka (2004) – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Marcin Wróbel (2004) – AZS Zakopane

Sztab szkoleniowy:

  • Zbigniew Klimowski – trener główny
  • Daniel Kwiatkowski – pełniący obowiązki trenera głównego
  • Grzegorz Miętus – asystent trenera głównego
  • Krzysztof Biegun – asystent trenera głównego
  • Magdalena Wójcik – fizjoterapeutka

Osoby współpracujące:

  • Piotr Fijas – trener współpracujący SMS Szczyrk
  • Wojciech Topór – trener współpracujący SMS Zakopane
  • Adam Małysz – Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN
  • Paweł Witczak – Kierownik organizacyjny

* szkolenie w ograniczonym zakresie w oparciu o FRKF i w miarę posiadanych środków własnych przez PZN