Zhangjiakou skocznieolimpijskie AnnaShilkova2021 - XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie PEKIN / ZHANGJIAKOU 2022 [PROGRAM, SKŁADY KADR]

Po czterech latach oczekiwań nadszedł czas na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Skoczkinie i skoczkowie zmierzą się łącznie w pięciu konkursach na obiektach w chińskim Zhangjiakou (HS-106 i HS-140), w których powalczą o pięć kompletów olimpijskich medali. Do rywalizacji zgłoszonych zostało 40 skoczkiń z 16 krajów oraz 65 skoczków z 20 krajów. Poniżej znajdziecie pełny program skoków narciarskich na igrzyska, a także pełne składy olimpijskich kadr.

 

Pełny program skoków narciarskich podczas ZIO w Pekinie (czas polski):

  • 3 lutego 2022 r. (czwartek):
    • 7:30 – odprawa techniczna kobiet,
    • 8:30 – odprawa techniczna mężczyzn, HS-106,
    • 10:30 – oficjalny trening kobiet, HS-106 – WYNIKI,
    • 13:00 – oficjalny trening mężczyzn, HS-106 – WYNIKI.
  • 4 lutego 2022 r. (piątek):
    • 4:00 – oficjalny trening kobiet, HS-106,
    • 6:30 – odprawa techniczna kobiet,
    • 7:00 – oficjalny trening mężczyzn, HS-106 (TVP Sport),
    • 9:45 – odprawa techniczna mężczyzn.
  • 5 lutego 2022 r. (sobota):
    • 6:15 – seria próbna mężczyzn, HS-106,
    • 7:20 – kwalifikacje mężczyzn, HS-106 (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, Player),
    • 10:45 – seria próbna kobiet, HS-106,
    • 11:45 – konkurs indywidualny kobiet, HS-106 (TVP 1, Eurosport 1, Player).
  • 6 lutego 2022 r. (niedziela):
    • 8:00 – oficjalny trening kobiet, HS-106,
    • 11:00 – seria próbna mężczyzn, HS-106,
    • 12:00 – konkurs indywidualny mężczyzn, HS-106 (TVP 1, Eurosport 1, Player),
    • 14:30 – odprawa techniczna przed konkursem mikstów.
  • 7 lutego 2022 r. (poniedziałek):
    • 11:30 – seria próbna mikstów, HS-106 (TVP Sport),
    • 12:45 – konkurs drużyn mieszanych, HS-106 (TVP 1, Eurosport 1, Player).
  • 9 lutego 2022 r. (środa):
    • 5:00 – odprawa techniczna mężczyzn,
    • 11:00 – oficjalny trening mężczyzn, HS-140.
  • 10 lutego 2022 r. (czwartek):
    • 11:00 – oficjalny trening mężczyzn, HS-140,
    • 13:45 – odprawa techniczna mężczyzn.
  • 11 lutego 2022 r. (piątek):
    • 10:45 – seria próbna mężczyzn, HS-140 (TVP Sport),
    • 12:00 – kwalifikacje mężczyzn, HS-140 (TVP 1, Eurosport 1, Player).
  • 12 lutego 2022 r. (sobota):
    • 11:00 – seria próbna mężczyzn, HS-140 (TVP Sport),
    • 12:00 – konkurs indywidualny mężczyzn, HS-140 (TVP 1, Eurosport 1, Player).
  • 13 lutego 2022 r. (niedziela):
    • 12:00 – oficjalny trening mężczyzn, HS-140,
    • 14:10 – odprawa techniczna mężczyzn.
  • 14 lutego 2022 r. (poniedziałek):
    • 11:00 – seria próbna mężczyzn,
    • 12:00 – konkurs drużynowy mężczyzn, HS-140 (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, Player).

 

Składy reprezentacji mężczyzn na ZIO w Pekinie:

  zawodnik kraj rocznik igrzyska nr medale indywidualne ZIO
1 Manuel Fettner Austria 1985 2
2 Jan Hoerl Austria 1998 1
3 Daniel Huber Austria 1993 1
4 Stefan Kraft Austria 1993 2
5 Daniel Tschofenig Austria 2002 1
6 Vladimir Zografski Bułgaria 1993 3
7 Qiwu Song Chiny 2001 1
8 Roman Koudelka Czechy 1989 4
9 Cestmir Kozisek Czechy 1991 2
10 Viktor Polasek Czechy 1997 2
11 Radek Rydl Czechy 2001 1
12 Filip Sakala Czechy 1996 1
13 Artti Aigro Estonia 1999 2
14 Kevin Maltsev Estonia 2000 2
15 Antti Aalto Finlandia 1995 2
16 Niko Kytosaho Finlandia 1999 1
17 Daiki Ito Japonia 1985 5
18 Junshiro Kobayashi Japonia 1991 2
19 Ryoyu Kobayashi Japonia 1996 2
20 Naoki Nakamura Japonia 1996 1
21 Yukiya Sato Japonia 1995 1
22 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 1991 4
23 Matthew Soukup Kanada 1997 1
24 Sergey Tkachenko Kazachstan 1999 2
25 Danil Vassilyev Kazachstan 2004 1
26 Markus Eisenbichler Niemcy 1991 2
27 Karl Geiger Niemcy 1993 2
28 Stephan Leyhe Niemcy 1992 2
29 Pius Paschke Niemcy 1990 1
30 Constantin Schmid Niemcy 1999 1
31 Johann Andre Forfang Norwegia 1995 2
32 Halvor Egner Granerud Norwegia 1996 1
33 Robert Johansson Norwegia 1990 2 brąz i srebro 2018
34 Marius Lindvik Norwegia 1998 1
35 Daniel Andre Tande Norwegia 1994 2
36 Stefan Hula Polska 1986 4
37 Dawid Kubacki Polska 1990 3
38 Kamil Stoch Polska 1987 5 dwa złota 2014,
złoto 2018
39 Paweł Wąsek Polska 1999 1
40 Piotr Żyła Polska 1987 2
41 Evgenii Klimov Rosja 1994 2
42 Ilya Mankov Rosja 2003 1
43 Mikhail Nazarov Rosja 1994 2
44 Danil Sadreev Rosja 2003 1
45 Roman Trofimov Rosja 1989 1
46 Daniel Andrei Cacina Rumunia 2001 1
47 Andrei Feldorean Rumunia 2000 1
48 Lovro Kos Słowenia 1999 1
49 Anze Lanisek Słowenia 1996 1
50 Cene Prevc Słowenia 1996 1
51 Peter Prevc Słowenia 1992 4 srebro i brąz 2014
52 Timi Zajc Słowenia 2000 2
53 Kevin Bickner Stany Zjednoczone 1996 2
54 Decker Dean Stany Zjednoczone 2000 1
55 Patrick Gasienica Stany Zjednoczone 1998 1
56 Casey Larson Stany Zjednoczone 1998 2
57 Simon Ammann Szwajcaria 1981 7 dwa złota 2002,
dwa złota 2010
58 Gregor Deschwanden Szwajcaria 1991 3
59 Killian Peier Szwajcaria 1995 1
60 Dominik Peter Szwajcaria 2001 1
61 Fatih Arda Ipcioglu Turcja 1997 2
62 Vitaliy Kalinichenko Ukraina 1993 1
63 Anton Korchuk Ukraina 2004 1
64 Yevhen Marusiak Ukraina 2000 1
65 Giovanni Bresadola Włochy 2001 1

Składy reprezentacji kobiet na XXIV ZIO w Pekinie:

  zawodniczka kraj rocznik igrzyska nr medale ind.
1 Lisa Eder Austria 2001 1
2 Daniela Iraschko-Stolz Austria 1983 3 srebro 2014
3 Eva Pinkelnig Austria 1988 1
4 Jacqueline Seifriedsberger Austria 1991 2
5 Bing Dong Chiny 1996 1
6 Qingyue Peng Chiny 2005 1
7 Anezka Indrackova Czechy 2006 1
8 Karolina Indrackova Czechy 1997 1
9 Klara Ulrichova Czechy 2004 1
10 Julia Kykkaenen Finlandia 1994 3
11 Jenny Rautionaho Finlandia 1996 1
12 Julia Clair Francja 1994 2
13 Josephine Pagnier Francja 2002 1
14 Yuki Ito Japonia 1994 3
15 Kaori Iwabuchi Japonia 1993 2
16 Yuka Seto Japonia 1997 2
17 Sara Takanashi Japonia 1996 3 brąz 2018
18 Alexandria Loutitt Kanada 2004 1
19 Abigail Strate Kanada 2001 1
20 Katharina Althaus Niemcy 1996 3 srebro 2018
21 Selina Freitag Niemcy 2001 1
22 Pauline Hessler Niemcy 1998 1
23 Juliane Seyfarth Niemcy 1990 2
24 Thea Minyan Bjoerseth Norwegia 2003 1
25 Silje Opseth Norwegia 1999 2
26 Anna Odine Stroem Norwegia 1998 1
27 Nicole Konderla Polska 2001 1
28 Kinga Rajda Polska 2000 1
29 Irina Avvakumova Rosja 1991 3
30 Aleksandra Kustova Rosja 1998 2
31 Irma Makhinia Rosja 1002 1
32 Sofia Tikhonova Rosja 1998 2
33 Daniela Haralambie Rumunia 1997 2
34 Ursa Bogataj Słowenia 1995 2
35 Ema Klinec Słowenia 1998 2
36 Nika Kriznar Słowenia 2000 2
37 Spela Rogelj Słowenia 1994 3
38 Anna Hoffmann Stany Zjednoczone 2000 1
39 Frida Westman Szwecja 2001 1
40 Jessica Malsiner Włochy 2002 1

 

Bartosz Leja,
informacja własna