Indywidualni medaliści na dużej skoczni:

 rok – miejsce 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2023 – Planica      
2021 – Oberstdorf Stefan Kraft AUT Robert Johansson NOR Karl Geiger GER
2019 – Seefeld / Innsbruck Markus Eisenbichler GER Karl Geiger GER Killian Peier SUI
2017 – Lahti Stefan Kraft AUT Andreas Wellinger GER Piotr Żyła POL
2015 – Falun Severin Freund GER Gregor Schlierenzauer AUT Rune Velta NOR
2013 – Val di Fiemme / Predazzo Kamil Stoch POL Peter Prevc SLO Anders Jacobsen NOR
2011 – Oslo Gregor Schlierenzauer AUT Thomas Morgenstern AUT Simon Ammann SUI
2009 – Liberec Andreas Kuettel SUI Martin Schmitt GER Anders Jacobsen NOR
2007 – Sapporo Simon Ammann SUI Harri Olli FIN Roar Ljoekelsoey NOR
2005 – Oberstdorf Janne Ahonen FIN Roar Ljoekelsoey NOR Jakub Janda CZE
2003 – Val di Fiemme / Predazzo Adam Małysz POL Matti Hautamaeki FIN Noriaki Kasai JPN
2001 – Lahti Martin Schmitt GER Adam Małysz POL Janne Ahonen FIN
1999 – Ramsau / Bischofshofen Martin Schmitt GER Sven Hannawald GER Hideharu Miyahira JPN
1997 – Trondheim Masahikok Harada JPN Dieter Thoma GER Sylvain Freiholz SUI
1995 – Thunder Bay Tommy Ingebrigtsen NOR Andreas Goldberger AUT Jens Weissflog GER
1993 – Falun Espen Bredesen NOR Jaroslav Sakala CZE Andreas Goldberger AUT
1991 – Val di Fiemme / Predazzo Franci Petek YUG Rune Olijnyk NOR Jens Weissflog GER
1989 – Lahti Jari Puikkonen FIN Jens Weissflog GER Matti Nykaenen FIN
1987 – Oberstdorf Andreas Felder AUT Vegard Opaas NOR Ernst Vettori NOR
1985 – Seefeld / Innsbruck Per Bergeruud NOR Jari Puikkonen FIN Matti Nykaenen FIN
1982 – Oslo Matti Nykaenen FIN Olav Hansson NOR Armin Kogler AUT
1978 – Lahti Tapio Raisanen FIN Alois Lipburger AUT Falko Weissflog GER
1974 – Falun Hans-Georg Aschenbach GER Heinz Wosipiwo GER Rudolf Hoehnl CSV
1970 – Wysokie Tatry Garij Napalkov SOV Jiri Raska CSV Stanisław Gąsienica-Daniel POL
1966 – Oslo Bjoern Wirkola NOR Takashi Fujisawa JPN Kjell Sjoeberg SWE
1962 – Zakopane Helmut Recknagel GER Nikolaj Kamenskij SOV Niilo Halonen FIN
1958 – Lahti Juhani Kaerkinen FIN Ensio Hyttiae FIN Helmut Recknagel GER
1954 – Falun Matti Pietikaeinen FIN Veikko Heinonen FIN Bror Oestman SWE
1950 – Lake Placid Hans Bjoernstadt NOR Thure Lindgren SWE Arnfinn Bergmann NOR
1941 – Cortina d’Ampezzo Paavo Vierto FIN Leo Laakso FIN Sven Selaanger SWE
1939 – Zakopane Josef Bradl AUT Birger Ruud NOR Arnholdt Kongsgaard NOR
1938 – Lahti Asbjoern Ruud NOR Stanisław Marusarz POL Hilmar Myhra NOR
1937 – Chamonix-Mont-Blanc Birger Ruud NOR Reidar Andersen NOR Sigurd Solid NOR
1935 – Wysokie Tatry Birger Ruud NOR Reidar Andersen NOR Alf Andersen NOR
1934 – Sollefteå Kristian Johansson NOR Arne Hovde NOR Sven Eriksson-Selanger SWE
1933 – Innsbruck Marcel Reymond SUI Rudolf Burkert CSV Sven Eriksson-Selanger SWE
1931 – Oberhof Birger Ruud NOR Fritz Kaufmannn SUI Sven Eriksson-Selanger SWE
1930 – Oslo Gunnar Andersen NOR Reidar Andersen NOR Sigmund Ruud NOR
1929 – Zakopane Sigmund Ruud NOR Kristian Johansson NOR Hans Kleppen NOR
1927 – Cortina d’Ampezzo Tore Edman NOR Willen Dick CSV Bertil Carlsson SWE
1926 – Lahti Jacob Tullin Thams NOR Otto Aasen NOR Georg Oesterholt NOR
1925 – Jańskie Łaźnie Willen Dick CSV Henry Ljungmann NOR Frantisek Wende CSV

 

Indywidualni medaliści na normalnej skoczni:

 rok – miejsce 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2023 – Planica      
2021 – Oberstdorf Piotr Żyła POL Karl Geiger GER Anze Lanisek SLO
2019 – Seefeld / Innsbruck Dawid Kubacki POL Kamil Stoch POL Stefan Kraft AUT
2017 – Lahti Stefan Kraft AUT Andreas Wellinger GER Markus Eisenbichler GER
2015 – Falun Rune Velta NOR Severin Freund GER Stefan Kraft AUT
2013 – Val di Fiemme / Predazzo Anders Bardal NOR Gregor Schlierenzauer AUT Peter Prevc SLO
2011 – Oslo Thomas Morgenstern AUT Andreas Kofler AUT Adam Małysz POL
2009 – Liberec Wolfgang Loitzl AUT Gregor Schlierenzauer AUT Simon Ammann SUI
2007 – Sapporo Adam Małysz POL Simon Ammann SUI Thomas Morgenstern AUT
2005 – Oberstdorf Rok Benkovic SLO Jakub Janda CZE Janne Ahonen FIN
2003 – Val di Fiemme / Predazzo Adam Małysz POL Tommy Ingebrigtsen NOR Noriaki Kasai JPN
2001 – Lahti Adam Małysz POL Martin Schmitt GER Martin Hoellwarth AUT
1999 – Ramsau / Bischofshofen Kazuyoshi Funaki JPN Hideharu Miyahira JPN Masahiko Harada JPN
1997 – Trondheim Janne Ahonen FIN Masahiko Harada JPN Andreas Goldberger AUT
1995 – Thunder Bay Takanobu Okabe JPN Hiroya Saito JPN Mika Laitinen FIN
1993 – Falun Masahiko Harada JPN Andreas Goldberger AUT Jaroslav Sakala CZE
1991 – Val di Fiemme / Predazzo Heinz Kuttin AUT Kent Johanssen NOR Ari-Pekka Nikkola FIN
1989 – Lahti Jens Weissflog GER Ari-Pekka Nikkola FIN Heinz Kuttin AUT
1987 – Oberstdorf Jiri Parma CSV Matti Nykaenen FIN Vegard Opaas NOR
1985 – Seefeld / Innsbruck Jens Weissflog GER Andreas Felder AUT Per Bergerud NOR
1982 – Oslo Armin Kogler AUT Jari Puikkonen FIN Ole Bremseth NOR
1978 – Lahti Mathias Buse GER Henry Glass GER Alexey Borovitin SOV
1974 – Falun Hans-Georg Aschenbach GER Dieter Kampf GER Alexey Borovitin SOV
1970 – Wysokie Tatry Garij Napalkov SOV Yukio Kasaya JPN Lars Grini NOR
1966 – Oslo Bjoern Wirkola NOR Dieter Neuendorf GER Paavo Lukkariniemi FIN
1962 – Zakopane Toralf Engan NOR Antoni Łaciak POL Helmut Recknagel GER

 

Drużynowi medaliści na dużej skoczni:

 rok – miejsce 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2023 – Planica      
2021 – Oberstdorf Niemcy
Pius Paschke
Severin Freund
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Austria
Philipp Aschenwald
Jan Hoerl
Daniel Huber
Stefan Kraft
Polska
Piotr Żyła
Andrzej Stękała
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
2019 – Seefeld / Innsbruck Niemcy
Karl Geiger
Richard Freitag
Stephan Leyhe
Markus Eisenbichler
Austria
Philipp Aschenwald
Michael Hayboeck
Daniel Huber
Stefan Kraft
Japonia
Yukiya Sato
Daiki Ito
Junshiro Kobayashi
Ryoyu Kobayashi
2017 – Lahti Polska
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Kamil Stoch
Norwegia
Anders Fannemel
Johann Andre Forfang
Daniel Andre Tande
Andreas Stjernen
Austria
Michael Hayboeck
Manuel Fettner
Gregor Schlierenzauer
Stefan Kraft
2015 – Falun Norwegia
Anders Bardal
Anders Jacobsen
Anders Fannemel
Rune Velta
Austria
Stefan Kraft
Michael Hayboeck
Manuel Poppinger
Gregor Schlierenzauer
Polska
Piotr Żyła
Klemens Murańka
Jan Ziobro
Kamil Stoch
2013 – Val di Fiemme / Predazzo Austria
Wolfgang Loitzl
Manuel Fettner
Thomas Morgenstern
Gregor Schlierenzauer
Niemcy
Andreas Wank
Severin Freund
Michael Neumayer
Richard Freitag
Polska
Maciej Kot
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Kamil Stoch
2011 – Oslo Austria
Gregor Schlierenzauer
Martin Koch
Andreas Kofler
Thomas Morgenstern
Norwegia
Anders Jacobsen
Johan Remen Evensen
Anders Bardal
Tom Hilde
Słowenia
Peter Prevc
Jurij Tepes
Jernej Damjan
Robert Kranjec
2009 – Liberec Austria
Wolfgang Loitzl
Martin Koch
Thomas Morgenstern
Gregor Schlierenzauer
Norwegia
Anders Bardal
Tom Hilde
Johan Remen Evensen
Anders Jacobsen
Japonia
Shohei Tochimoto
Takanobu Okabe
Daiki Ito
Noriaki Kasai
2007 – Sapporo Austria
Wolfgang Loitzl
Gregor Schlierenzauer
Andreas Kofler
Thomas Morgenstern
Norwegia
Tom Hilde
Anders Bardal
Anders Jacobsen
Roar Ljoekelsoey
Japonia
Shohei Tochimoto
Takanobu Okabe
Daiki Ito
Noriaki Kasai
2005 – Oberstdorf Austria
Wolfgang Loitzl
Andreas Widhoelzl
Thomas Morgenstern
Martin Hoellwarth
Norwegia
Risto Jussilainen
Tami Kiuru
Matti Hautamaeki
Janne Ahonen
Norwegia
Bjoern Einar Romoeren
Sigurd Pettersen
Lars Bystoel
Roar Ljoekelsoey
2003 – Val di Fiemme / Predazzo Finlandia
Janne Ahonen
Tami Kiuru
Arttu Lappi
Matti Hautamaeki
Japonia
Kazuyoshi Funaki
Akira Higashi
Hideharu Miyahira
Noriaki Kasai
Norwegia
Tommy Ingebrigtsen
Lars Bystoel
Sigurd Pettersen
Bjoern Einar Romoeren
2001 – Lahti Niemcy
Sven Hannawald
Michael Uhrmann
Alexander Herr
Martin Schmitt
Finlandia
Risto Jussilainen
Jani Soininen
Ville Kantee
Janne Ahonen
Austria
Andreas Goldberger
Wolfgang Loitzl
Martin Hoellwarth
Stefan Horngacher
1999 – Ramsau / Bischofshofen Niemcy
Sven Hannawald
Christof Duffner
Dieter Thoma
Martin Schmitt
Japonia
Noriaki Kasai
Hideharu Miyahira
Masahiko Harada
Kazuyoshi Funaki
Austria
Andreas Widhoelzl
Martin Hoellwarth
Reinhard Schwarzenberger
Stefan Horngacher
1997 – Trondheim Finlandia
Ari-Pekka Nikkola
Jani Soininen
Mika Laitinen
Janne Ahonen
Japonia
Kazuyoshi Funaki
Takanobu Okabe
Masahiko Harada
Hiroya Saito
Niemcy
Christof Duffner
Martin Schmitt
Hansjoerg Jaekle
Dieter Thoma
1995 – Thunder Bay Finlandia
Janne Ahonen
Jani Soininen
Ari-Pekka Nikkola
Mika Laitinen
Niemcy
Jens Weissflog
Gerd Siegmund
Dieter Thoma
Hansjoerg Jaekle
Japonia
Jinya Nishikata
Takanobu Okabe
Naoki Yasuzaki
Hiroya Saito
1993 – Falun Norwegia
Bjoern Myrbakken
Helge Brendryen
Oeyvind Berg
Espen Bredesen
Czechy / Słowacja
Frantisek Jez
Jiri Parma
Jaroslav Sakala
Martin Svagerko
Austria
Ernst Vettori
Heinz Kuttin
Stefan Horngacher
Andreas Goldberger
1991 – Val di Fiemme / Predazzo Austria
Andreas Felder
Ernst Vettori
Heinz Kuttin
Stefan Horngacher
Finlandia
Ari-Pekka Nikkola
Vesa Hakala
Risto Laakkonen
Raimo Ylipulli
Niemcy
Dieter Thoma
Jens Weissflog
Andre Kiesewetter
Heiko Hunger
1989 – Lahti Finlandia
Ari-Pekka Nikkola
Jari Puikkonen
Matti Nykaenen
Risto Laakkonen
Norwegia
Magne Johansen
Clas Brede Braathen
Ole Gunnar Fidjestoel
Jon Inge Kjoerum
Czechosłowacja
Jiri Parma
Martin Svagerko
Ladislav Dluhos
Pavel Ploc
1987 – Oberstdorf Finlandia
Matti Nykaenen
Ari-Pekka Nikkola
Tuomo Ylipulli
Pekka Suorsa
Norwegia
Ole Christian Eidhammer
Hroar Stjernen
Ole Gunnar Fidjestoel
Vegard Opaas
Austria
Ernst Vettori
Richard Schallert
Franz Neulaendtner
Andreas Felder
1985 – Seefeld / Innsbruck Finlandia
Tuomo Ylipulli
Pentti Kokkonen
Matti Nykaenen
Jari Puikkonen
Austria
Andreas Felder
Armin Kogler
Guenther Stranner
Ernst Vettori
Niemcy (NRD)
Frank Sauerbrey
Manfred Deckert
Klaus Ostwald
Jens Weissflog
1982 – Oslo Norwegia
Johan Saetre
Per Bergerud
Ole Bremseth
Olav Hansson
Austria
Hans Wallner
Hubert Neuper
Armin Kogler
Andreas Felder
Finlandia
Keijo Korhonen
Jari Puikkonen
Pentti Kokkonen
Matti Nykaenen

 

Drużynowi medaliści na normalnej skoczni:

 rok – miejsce 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2011 – Oslo Austria
Gregor Schlierenzauer
Martin Koch
Andreas Kofler
Thomas Morgenstern
Norwegia
Anders Jacobsen
Bjoern Einar Romoeren
Anders Bardal
Tom Hilde
Niemcy
Martin Schmitt
Michael Uhrmann
Michael Neumayer
Severin Freund
2005 – Oberstdorf Austria
Wolfgang Loitzl
Andreas Widhoelzl
Thomas Morgenstern
Martin Hoellwarth
Niemcy
Michael Neumayer
Martin Schmitt
Michael Uhrmann
Georg Spaeth
Słowenia
Primoz Peterka
Jure Bogataj
Rok Benkovic
Jernej Damjan
2001 – Lahti Austria
Wolfgang Loitzl
Andreas Goldberger
Stefan Horngacher
Martin Hoellwarth
Finlandia
Matti Hautamaeki
Risto Jussilainen
Ville Kantee
Janne Ahonen
Niemcy
Sven Hannawald
Michael Uhrmann
Alexander Herr
Martin Schmitt

 

Medaliści w konkursach drużyn mieszanych:

 rok – miejsce 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2023 – Planica      
2021 – Oberstdorf Niemcy
Katharina Althaus
Markus Eisenbichler
Anna Rupprecht
Karl Geiger
Norwegia
Silje Opseth
Robert Johansson
Maren Lundby
Halvor Egner Granerud
Austria
Marita Kramer
Michael Hayboeck
Daniela Iraschko-Stolz
Stefan Kraft
2019 – Seefeld / Innsbruck Niemcy
Katharina Althaus
Markus Eisenbichler
Juliane Seyfarth
Karl Geiger
Austria
Eva Pinkelnig
Philipp Aschenwald
Daniela Iraschko-Stolz
Stefan Kraft
Norwegia
Anna Odine Stroem
Robert Johansson
Maren Lundby
Andreas Stjernen
2017 – Lahti Niemcy
Carina Vogt
Markus Eisenbichler
Svenja Wuerth
Andreas Wellinger
Austria
Daniela Iraschko-Stolz
Michael Hayboeck
Jacqueline Seifriedsberger
Stefan Kraft
Japonia
Sara Takanashi
Taku Takeuchi
Yuki Ito
Daiki Ito
2015 – Falun Niemcy
Carina Vogt
Richard Freitag
Katharina Althaus
Severin Freund
Norwegia
Line Jahr
Anders Bardal
Maren Lundby
Rune Velta
Japonia
Sara Takanashi
Noriaki Kasai
Yuki Ito
Taku Takeuchi
2013 – Val di Fiemme / Predazzo Japonia
Yuki Ito
Daiki Ito
Sara Takanashi
Taku Takeuchi
Austria
Chiara Hoelzl
Thomas Morgenstern
Jacqueline Seifriedsberger
Gregor Schlierenzauer
Niemcy
Ulrike Graessler
Richard Freitag
Carina Vogt
Severin Freund