Marita Kramer BlueBird2021 fotLOCChaikovsky - Marita KRAMER
Marita Kramer (fot. Evgeniy Votintsev)

Reprezentowany kraj: Austria

Data i miejsce urodzenia: 25.10.2001 r. (Apeldoorn, Holandia)
Wzrost: 171 cm
Waga: 52 kg
Trenerzy: Harald Rodlauer

Klub: SK Saalfelden

 
 

Debiut w zawodach FIS (indywidualnie):
03.09.2016 r. – Einsiedeln, FIS Cup (5. miejsce)
Debiut w Pucharze Świata (ind.):
04.02.2017 r. – Hinzenbach (29. miejsce)

Pierwsze punkty PŚ (ind.): 04.02.2017 r. – Hinzenbach (29. miejsce)
Pierwsze podium PŚ (ind.): 11.01.2020 r. – Sapporo (1. miejsce)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ (ind.): 11.01.2020 r. – Sapporo

Zwycięstwa w PŚ (ind.): 8
Miejsca na podium PŚ (ind.): 10: 8/0/2
Miejsca na podium PŚ (druż.): 4: 3/0/1

Miejsca na podium LGP (ind.): 4: 1/2/1
Miejsca na podium LGP (druż.): 0: 0/0/0
Miejsca na podium PK (ind.): 3: 0/2/1
Miejsca na podium LPK (ind.): 4: 2/2/0
Miejsca na podium FIS Cup (ind.): 2: 0/1/1
Miejsca na podium Alpen Cup (ind.): 4: 2/0/2
 
Rekord życiowy: 146,5 m – Czajkowski (28.03.2021 r. – PŚ)

 

Osiągnięcia indywidualne:

  • Mistrzostwa Świata:
    • 4. miejsce – Oberstdorf 2021 (skocznia normalna)
    • 4. miejsce – Oberstdorf 2021 (skocznia duża)
  • Mistrzostwa Świata Juniorów:
    • 1. miejsce – Oberwiesenthal 2020
    • 11. miejsce – Lahti 2019
    • 26. miejsce – Kandersteg 2018
  • Puchar Świata (klasyfikacja generalna):
    • 3. miejsce – sezon 2020/2021
    • 9. miejsce – sezon 2019/2020
    • 59. miejsce – sezon 2016/2017
  • Russian Tour Blue Bird (RTBB):
    • 1. miejsce – 2. edycja / 2021
  • Puchar Świata (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 1. miejsce – Sapporo 2020
    • (2) 3. miejsce – Oberstdorf 2020
    • (3) 1. miejsce – Ramsau 2020
    • (4) 3. miejsce – Ljubno 2021
    • (5) 1. miejsce – Titisee-Neustadt 2021
    • (6) 1. miejsce – Titisee-Neustadt 2021
    • (7) 1. miejsce – Niżny Tagił 2021, RTBB
    • (8) 1. miejsce – Niżny Tagił 2021, RTBB
    • (9) 1. miejsce – Czajkowski 2021, RTBB
    • (10) 1. miejsce – Czajkowski 2021, RTBB
  • Letnie Grand Prix (klasyfikacja generalna):
    • 2. miejsce – 2020
    • 3. miejsce – 2021
  • Letnie Grand Prix (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 2. miejsce – Frenštát pod Radhoštěm 2020
    • (2) 3. miejsce – Wisła 2021
    • (3) 2. miejsce – Courchevel 2021
    • (4) 1. miejsce – Klingenthal 2021
  • Puchar Kontynentalny (klasyfikacja generalna):
    • 7. miejsce – sezon 2017/2018
    • 11. miejsce – sezon 2018/2019
    • 30. miejsce – sezon 2016/2017
  • Puchar Kontynentalny (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 3. miejsce – Notodden 2017
    • (2) 2. miejsce – Brotterode 2017
    • (3) 2. miejsce – Brotterode 2017
  • Letni Puchar Kontynentalny (klasyfikacja generalna):
    • 1. miejsce – 2019
    • 9. miejsce – 2018
  • Letni Puchar Kontynentalny (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 1. miejsce – Szczyrk 2019
    • (2) 1. miejsce – Szczyrk 2019
    • (3) 2. miejsce – Stams 2019
    • (4) 2. miejsce – Stams 2019
  • FIS Cup (klasyfikacja generalna):
    • 9. miejsce – sezon 2017/2018
    • 36. miejsce – sezon 2016/2017
    • 39. miejsce – sezon 2018/2019
  • FIS Cup (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 3. miejsce – Rastbüchl 2018
    • (2) 2. miejsce – Rastbüchl 2018
  • Alpen Cup (klasyfikacja generalna):
    • 10. miejsce – sezon 2018/2019
    • 23. miejsce – sezon 2016/2017
    • 35. miejsce – sezon 2015/2016
    • 48. miejsce – sezon 2017/2018
  • Alpen Cup (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 1. miejsce – Hinterzarten 2017
    • (2) 3. miejsce – Predazzo 2018
    • (3) 1. miejsce – Predazzo 2018
    • (4) 3. miejsce – Villach 2018

 

Największe osiągnięcia drużynowe:

  • Mistrzostwa Świata:
    • 1. miejsce – Oberstdorf 2021
    • 3. miejsce – Oberstdorf 2021 (konkurs mikstów)
  • Mistrzostwa Świata Juniorów:
    • 1. miejsce – Oberwiesenthal 2020
    • 1. miejsce – Oberwiesenthal 2020 (mikst)
    • 3. miejsce – Lahti 2019
  • Puchar Świata (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 1. miejsce – Zao 2020
    • (2) 1. miejsce – Ljubno 2020
    • (3) 3. miejsce – Ljubno 2021
    • (4) 1. miejsce – Czajkowski 2021