You are currently viewing NOWA PRZEWODNICZĄCA KOMITETU KONKURSOWEGO KRAKÓW 2022

NOWA PRZEWODNICZĄCA KOMITETU KONKURSOWEGO KRAKÓW 2022

Krakow.2022.ZIO  - NOWA PRZEWODNICZĄCA KOMITETU KONKURSOWEGO KRAKÓW 2022
W związku z rezygnacją dotychczasowej przewodniczej Komitetu, posłanki Jagny Marczułajtis-Walczak, w czwartek 17 kwietnia na jej miejsce wyznaczono zastępcę prezydenta Krakowa – Magdalenę Srokę.

 

Jagna Marczułajtis-Walczak zrezygnowała ze sprawowania swojej funkcji krótko po tym, kiedy pojawiły się pogłoski o tym, że przedstawiciele komitetu proponowali dziennikarzom pieniądze w zamian za publikowanie artykułów propagujących ideę Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie.

Posłanka PO wydała specjalne oświadczenie, które zostało opublikowane na oficjalnej stronie komitetu: „Ze względu na dobro projektu Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022, w związku z atakami na moja osobę, podjęłam decyzję o rezygnacji ze stanowiska Przewodniczącej Komitetu Konkursowego Kraków 2022″ – napisała Marczułajtis. Wyraziła swoją nadzieję, że jej rezygnacja pomoże w realizacji projektu i zaznaczyła, że jest jej przykro z powodu zaistniałej sytuacji, jednak nie wynikła ona bezpośrednio z jej winy.

Nową przewodniczącą wybrano Magdalenę Srokę, zastępcę prezydenta Krakowa ds. promocji, turystyki i sportu. Komitet ogłosił swoje cele na najbliższy czas: poprawę komunikacji z mieszkańcami (referendum w sprawie Igrzysk zostanie przeprowadzone 25 maja) oraz przeanalizowanie tzw. bilansu zamknięcia prac poprzedniego zarządu. Kontroli zostaną poddani wszyscy zatrudnieni w biurze Komitetu Konkursowego.

Źródło: eurosport.onet.pl / olimpijski.pl

Dodaj komentarz