You are currently viewing LGP HINZENBACH: FREUND ZWYCIĘŻA w KWALIFIKACJACH, PIĘCIU POLAKÓW w KONKURSIE

LGP HINZENBACH: FREUND ZWYCIĘŻA w KWALIFIKACJACH, PIĘCIU POLAKÓW w KONKURSIE

freund severin sp wm - LGP HINZENBACH: FREUND ZWYCIĘŻA w KWALIFIKACJACH, PIĘCIU POLAKÓW w KONKURSIE

Severin Freund zdecydowanie wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Niemiec skoczył najdalej - 90,5 metra. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer (87 m), dla którego konkurs w Hinzenbach będzie pierwszym, w którym wystąpi po dyskwalifikacji w Hinterzarten. Trzeci był jego rodak - Thomas Morgenstern (87 m). 

stochkam zak - LGP HINZENBACH: FREUND ZWYCIĘŻA w KWALIFIKACJACH, PIĘCIU POLAKÓW w KONKURSIE

Tuż za nimi znaleźli się: 4. Michael Hayboeck (89 m), 5. Kamil Stoch (87,5 m) oraz 6. Manuel Fettner (86,5 m). Dobrze zaprezentował się także Aleksander Zniszczoł (10. miejsce - 85 m) i Piotr Żyła (19. miejsce - 85,5 m). Do konkursu z "biało-czerwonych" nie awansował tylko Bartłomiej Kłusek po nieudanym skoku na 78,5 metra (54. miejsce).

Wśród zawodników mających zapewniony udział w jutrzejszych zawodach najdalej poleciał Reruhi Shimizu (87 m), a Polacy skakali odpowiednio: Maciej Kot - 85,5 m, a Dawid Kubacki - 85 m.

W kwalifikacjach nie wziął udziału lider LGP - Andreas Wank.

PEŁNE WYNIKI KWALIFIKACJI

W jutrzejszym konkursie pod nieobecność Simona Ammanna i Jurija Tepesa o drugie i trzecie miejsce w generalce powalczą najprawdopodobniej Reruhi Shimizu, Tom Hilde, Taku Takeuchi i Dawid Kubacki. Miejsce Wanka wydaje się być niezagrożone, aczkolwiek jak wiadomo - w sporcie wszystko może się zdarzyć.

informacja własna

Dodaj komentarz